Jeszcze wczorajszego popołudnia Radoslav Latal, Bogdan Wilk i Ladislav Maier prowadzili trening Piasta, a dzisiaj podczas konferencji prasowej klub zaprezentował nowego szkoleniowca. Został nim 54-letni Dariusz Wdowczyk, który związał się z Piastem do czerwca 2018 roku.


Trener Latal miał jeszcze ważną umowę z klubem do końca 2018 r., ale z powodu kiepskich wyników zespołu w trybie natychmiastowym podziękowano mu za pracę. 

- Czy klub będzie musiał zapłacić Latalowi odszkodowanie? - pytali prezesa klubu dziennikarze. 
- Raczej nie - odpowiedział Marek Kwiatek.

Jak się okazuje, sternicy Piasta już od początku tygodnia rozmawiali w sprawie zatrudnienia nowego szkoleniowca. Były różne kandydatury, ale najpoważniejszą - Dariusz Wdowczyk.

Nowy trener wchodzi do klubu w przeddzień ważnego meczu ligowego z Wisłą Kraków. Żurnaliście pytali więc, czy go to nie przeraża. 
- Lubię wyzwania - ripostował Wdowczyk, który, przypomnijmy, kilka miesięcy temu był trenerem Białej Gwiazdy. - Dzisiaj będziemy mieli trening, spotkam się z zawodnikami, pomówię z każdym z osobna. Nie obiecuję wiele, ale pot, krew i łzy na pewno.

Dariusz Wdowczyk swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Gwardii Warszawa. Następnie przeniósł się do Legii, z którą zdobył Puchar Polski oraz Superpuchar. Po występach w "wojskowych" opuścił Ekstraklasę i podpisał kontrakt z Celticem FC. Po ponad czteroletniej przygodzie w Szkocji związał się z angielskim Readingem FC, gdzie spędził cztery sezony. Na zakończenie swojej przygody z piłką wrócił do Polski i reprezentował barwy Polonii Warszawa.

Wdowczyk zapisał na swoim koncie 54 występy w reprezentacji Polski. W kadrze narodowej zdobył dwa gole.
Był trenerem Wisły Kraków, Pogoni Szczecin, Polonii Warszawa, Legii Warszawa, Korony Kielce, Widzewa Łódź i Orlenu Płock.


wstecz

Komentarze (0) Skomentuj