Każdy przedsiębiorca ma obowiązek posiadania konta bankowego. Które konto firmowe jest najlepsze i warto wybrać właśnie to?

Konto firmowe to konieczność. Obowiązek prowadzenia rachunku bankowego związany jest z koniecznością ewidencjonowania obrotów gospodarczych. Tym samym nie tylko posiadanie rachunku bankowego, ale także jego prowadzenie jest konieczne, by spełniać te wymogi. Za pośrednictwem konta firmowego dokonuje się rozliczeń podatkowych i składkowych, a w przypadku zmianach dotyczących rachunku należy informować odpowiednie organy. 

Nie tylko obowiązek, ale i wygoda 

Konta bankowe dla firm to nie tylko obowiązek, ale i łatwość dysponowania pieniędzmi firmowymi. Osobne konto firmowe sprawia, że można o wiele skuteczniej zarządzać firmowymi środkami, a także zadbać o płynność finansową firmy. Na koncie firmowym powinny zawsze zostawać środki na opłacanie podatków, a także innych firmowych należności, jak np. usługi księgowe, czy rachunki.  

Przedsiębiorca dopiero po odjęciu kwoty zobowiązań powinien wypłacać sobie wynagrodzenie. W ten sposób zawsze będzie miał środki na potrzeby firmowe i nie pojawi się sytuacja, w której musi dokładać z oszczędności osobistych. 

Posiadanie osobnego konta firmowego, jak i osobistego w tym właśnie pomaga. Warto od samego początku firmy racjonalnie dysponować środkami. To ułatwi dalsze działania i uchroni przed sytuacją, z którą mierzy się wiele polskich przedsiębiorstw — mianowicie problemami finansowymi i zamknięciem działalności, gdy mini okres ulg na start.  

Rankingi kont bankowych 

Tak samo, jak w przypadku konta osobistego, warto sprawdzić rankingi kont firmowych i wybrać takie konto, które będzie stworzone na miarę potrzeb. Podstawowe cechy dobrego konta to brak wielu opłat, funkcjonalność, łatwość płatności mobilnych, czy bezpłatne karty i bankomaty. To absolutne podstawy, na które należy zawsze zwracać uwagę. 

By szybko zapoznać się z porównaniem kont firmowych, wystarczy wybrać  ranking kont firmowych na Meritum.  W rankingu uwzględnione są bezpłatne karty, darmowe konto, darmowe przelewy, darmowe bankomaty w Polsce, oraz darmowe bankomaty za granicą.

Prócz tego dobrze sprawdzić, jak wygląda panel klienta w takich bankach. Jego intuicyjność sprawi, że wszelkie kwestie firmowe będą realizowane znacznie szybciej. Aplikacja mobilna także jest istotna. Dzięki niej z łatwością przedsiębiorca zleci przelew, zapłaci, czy sprawdzi stan swojego konta niezależnie od tego, gdzie właśnie się znajduje. 

Dla przedsiębiorców, którzy pracują z klientami zagranicznymi, istotne będą także opcje bankowe dotyczące innych walut. Tym samym prócz sprawdzania podstawowych funkcji konta bankowego, dobrze byłoby sprawdzić i te, które pozwolą zaoszczędzić więcej na przewalutowaniu i sprawią, że proces ten będzie szybszy i łatwiejszy. 

Proces wyboru konta bankowego powinien być przemyślany, bo pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Tutaj zdecydowanie nie warto się spieszyć, tylko podjąć dobrą decyzję, zaczynają od sprawdzenia rankingu kont firmowych, a skończywszy na własnych porównaniach tych kont, które wydają nam się zwyczajnie najlepsze. W ten prosty sposób trudniej będzie o zdecydowanie się na konto bankowe, które nie spełnia naszych potrzeb. 


Materiały partnera.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj