Bumerang: tak nazywa się Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży, które pod koniec grudnia rozpoczęło działalność w gliwickim Centrum Handlowym Forum. To wspólny projekt tego centrum oraz Stowarzyszenia GTW.

Nowe miejsce dedykowane jest dzieciom i młodzieży z dzielnicy Zatorze. Młodzi rozwiną tu zainteresowania, nabędą nowe kompetencje społeczne oraz miło spędzą czas. 

Pomysł zrodził się w głowach wychowawców związanych ze Stowarzyszeniem GTW, które od kwietnia 2016 roku prowadzi placówkę wsparcia dziennego na osiedlu Zatorze. Streetworkerzy wychodzą do młodzieży i dzieci, aby zaproponować im nowe, ciekawe i rozwojowe formy wykorzystania wolnego czasu. Zauważyli, że jednym z miejsc, w którym dzieci i tak spędzają go najwięcej, jest Forum.

– Podążając za naszymi podopiecznymi, spontanicznie utworzyliśmy w Forum pierwszą grupę, która regularnie spotyka się i pracuje. Każdy miesiąc to inny temat, na którym się skupiamy, na przykład czytelnictwo, nauka języków, sport. Spotykamy też przedstawicieli różnych zawodów, żeby inspirować się do planowania przyszłości, bierzemy udział w wydarzeniach kulturalnych, podróżujemy, uczymy się umiejętności przydatnych w życiu codziennym – tłumaczy Agnieszka Gabriel, liderka projektu z ramienia Stowarzyszenia GTW. – Dzięki wsparciu i zaangażowaniu CH Forum dzieci i młodzież z dzielnicy mogą zyskać „swój kawałek podłogi”.

– Ideą jest stworzenie miejsca dostępnego dla nich każdego dnia. Miejsca, do którego warto przyjść, zamiast włóczyć się bez celu po mieście – dodaje Dariusz Opoka, prezes Stowarzyszenia GTW.

W planach placówki są spotkania z ciekawymi ludźmi, zajęcia terapeutyczne, lekcje indywidualne oraz wspólne uczenie się nowych umiejętności. Społecznicy z GTW chcą też realizować miniprojekty oraz angażować podopiecznych w prace na rzecz lokalnego środowiska.

Warto wspomnieć, że Bumerang to kolejny społeczny projekt, w który angażuje się CH Forum. Tym samym udowadnia, że jest wrażliwe na potrzeby i problemy miejscowej społeczności.

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj