Zawodnicy beach soccera z UKS Milenium Gliwice postanowili wykorzystać przerwę świąteczno-noworoczną na sportową rywalizację i pojechali do Bratysławy, gdzie rozgrywano Puchar Słowacji. To była kolejna okazja do ogrywania się z silniejszymi rywalami i zdobycia cennego doświadczenia. 
W pierwszym meczu doszło do pojedynku derbowego. UKS zagrał z BSC Gliwice. Ten drugi zespół tworzą w większości wychowankowie UKS, na co dzień grający w innych drużynach. Pojedynek mógł się podobać. Prowadzony w szybkim tempie, z wieloma efektownymi akcjami. Zapowiadało się na niespodziankę, przez dłuższy czas to UKS dyktował warunki. Doświadczenie starszych kolegów sprawiło jednak, że ze zwycięstwa (4: 2) cieszyła się ekipa BSC.

W kolejnym spotkaniu UKS zagrał z ubiegłorocznym triumfatorem Pucharu Słowacji – drużyną Husty. Mecz długo przebiegał pod dyktando gliwiczan, którzy prowadzili 1: 0. Gola stracili w końcówce, więc o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Tę grę nerwów wygrali Słowacy.

W pojedynku z BSS Base, podobnie jak w poprzednich spotkaniach, UKS wyszedł na prowadzenie, by w końcówce stracić dwie bramki i ostatecznie przegrać 1: 2. 

W ostatnim meczu zagrał z Vesnicani. W przypadku wygranej gliwiczanie mogli walczyć o brązowe medale. Nasi młodzi zawodnicy stworzyli wiele dogodnych sytuacji, ale tylko jedną z nich zamienili na bramkę. Wygrana 1: 0 dała im możliwość pojedynku o trzecie miejsce w Pucharze Słowacji 2019.

W meczu o brąz ponownie zagrali z BSS Base. Tym razem „Milenijne Lwy” narzuciły swój styl, szybko wychodząc na prowadzenie. Z minuty na minutę widać było, że przeciwnik ma ogromne problemy w defensywie. Ostatecznie UKS wygrał 4: 3 i zdobył brąz w Pucharze Słowacji 2019! 

Warto wspomnieć, że najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik UKS Milenium Gliwice – Łukasz Łoś.

UKS: Denis Zubek, Łukasz Łoś, Dawid Mainka, Mateusz Niesler, Tomasz Sobel, Tomasz Zwadło, Michał Jędrzejewski, Michał Witkowski, Kacper Kosmal, Artur Dutkiewicz
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj