Bolesnej lekcji futsalu udzielił Piastowi Rekord Bielsko-Biała. W 10. kolejce Futsal Ekstraklasy lider tabeli pewnie ograł niebiesko-czerwonych 5:1.
Mecz, który był hitem kolejki, zgromadził w hali przy ul. Jasnej nadkomplet widowni. Od początku piłkarze z Bielska-Białej przejęli inicjatywę i już w drugiej minucie zdobyli gola. Autorem bramki był Paweł Budniak. Ten sam zawodnik osiem minut później podwyższył wynik, a w 13. minucie Rekord prowadził już 3:0.

- Rekord pewnie zmierza do wygrania ligi i jest w tej chwili najmocniejszym zespołem - komplementował po meczu swoich rywali trener Piasta Sebastian Wiewióra. - Moi chłopcy grali ambitnie, ale zwyczajnie, na tak mocnego przeciwnika, zabrakło umiejętności.

Po przerwie dalej na boisku rządził Rekord, choć gliwiczanie też kilka razy zagrozili bramce przyjezdnych. Gole w tej części gry strzelali Rafał Franz i Michał Marek dla gości i Przemysław Dewucki dla Piasta.