Remont domu lub mieszkania to wyzwanie, które wymaga wiele pracy, czasu i nakładów finansowych. Niezależnie od tego, czy chodzi o odnowienie jednego pokoju, czy też przeprowadzenie gruntownego remontu, należy zabezpieczyć i najlepiej wynieść meble i inne przedmioty codziennego użytku. W trakcie remontu mogą przeszkadzać w wykonywaniu prac, mogą również ławo ulec uszkodzeniu. Nie każdy ma wolne pomieszczenie, w którym może przechować meble. Co w takim wypadku zrobić? Jakie są inne możliwości na przechowywanie dobytku na czas remontu? Czy warto skorzystać z boksów do wynajęcia?

Gdzie przechowywać meble w czasie remontu?

Każdy dom czy mieszkanie wymaga regularnego remontu. To trudny okres, wymagający dobrego przygotowania. Ważnym elementem jest wywiezienie mebli, które mogą utrudniać wykonywanie niezbędnych prac. Gdzie można przechować meble i inne przedmioty?

 • U znajomych lub rodziny przechowywanie mebli u przyjaciół lub rodziny to dobra opcja, która może być korzystna w czasie remontu. Jeśli bliscy mają dużo miejsca w swoim domu, warto poprosić ich o pomoc. Ta opcja zazwyczaj jest bezpłatna, ale wymaga zaufania do osoby, u której przechowywane będą meble.  

 • W magazynieosoby, które nie chcą przechowywać mebli u znajomych, mogą zdecydować się na wynajęcie magazynu. Wiele firm oferuje wynajem magazynów na krótki okres, są takie, które specjalizują się w przechowywaniu mebli. Magazyny te są zwykle dobrze zabezpieczone i klimatyzowane, dzięki temu ryzyko uszkodzenia mebli jest ograniczone do minimum.  

 • W samochodzie, przyczepie lub kontenerzekolejną opcją jest przechowywanie mebli w samochodzie, przyczepie lub kontenerze. To rozwiązanie sprawdzi się, jeżeli meble są niewielkie, a okres przechowywania nie będzie długi. Opcja wymaga miejsca do parkowania, co może być problematyczne u osób, które nie mają własnej działki. Na rynku działają firmy, które wypożyczają kontenery, można również rozważyć skorzystanie z ich usług.  

 • Przechowywanie mebli w domuosoby, które planują mniejszy remont, mogą zdecydować się na przechowywanie mebli w domu. Aby zapobiec uszkodzeniom, należy umieścić je w pomieszczeniu, które nie będzie remontowane, dobrze zabezpieczyć folią ochronną lub tekturą. 

Nowoczesny boksy do wynajęcia – dobre rozwiązanie na czas remontu

Samoobsługowe boksy do wynajęcia, czyli self storage, to popularna opcja dla osób, które szukają miejsca do przechowywania mebli podczas remontu, przeprowadzki czy ograniczonego metrażu w mieszkaniu. Sprawdź tutaj, czy warto przechowywać meble w takim miejscu: https://rozarent.pl/blog/bid-12-magazyn-self-storage-przechowywanie-mebli.

Boksy magazynowe można wynająć na określony okres, może to być kilka dni lub kilka lat. Mogą z nich korzystać z nich osoby prywatne, a także firmy, które potrzebują dodatkowego miejsca do przechowania towaru. Nowoczesne magazyny samoobsługowe mają różne rozmiary, dzięki temu każdy może wynająć powierzchnię, której potrzebuje. Magazyny self storage w Katowicach oferują bezpieczeństwo i optymalne warunki, przechowania. Klienci Rozarent.pl mogą liczyć na:

 • nieograniczony dostęp do boksów magazynowych 24/h – 7 dni w tygodniu 

 • bezpieczeństwo, dostęp mają wyłącznie najemcy oraz osoby przez nich upoważnione, 

 • nowoczesny system kontroli obiektu, 

 • możliwość wjazdu samochodem na halę, 

 • duży parking dla klientów, wynajmujących nowoczesne boksy magazynowe,

 • halę z optymalną temperaturą i wilgotnością, 

 • doskonałą lokalizację, w samym centrum Katowic, 

 • boksy w 5 rozmiarach, dopasowane do potrzeb klientów,  

 • atrakcyjne ceny, uzależnione od okresu wynajmu: https://rozarent.pl/cennik-magazynow-self-storage,

 • profesjonalną obsługę i fachowe doradztwo. 

W pomieszczeniach magazynowych można przechowywać nie tylko meble, ale również inne produkty o długim terminie ważności np. ubrania i buty, sprzęt sportowy, książki, pamiątki, sprzęt AGD i RTV itp. Płyny i kosmetyki muszą być zamknięte w szczelnych pojemnikach. Zabronione jest przechowywanie produktów spożywczych, substancji chemicznych, zwierząt, a także antyków czy biżuterii. Pracownicy firmy chętnie doradzą odpowiednie rozwiązanie i dopasują potrzebną komórkę. 

Pomieszczenia magazynowe self storage to doskonała opcja, pozwalająca na bezpieczne przechowywanie mebli, ubrań, a nawet rowerów czy motocykli. Mieszkańcy Górnego Śląska mogą skorzystać z oferty firmy Rozarent, wynająć magazyn samoobsługowy i nie martwić się, gdzie przechować rzeczy w czasie remontu czy długiego wyjazdu.

Materiał partnera

 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj