Świetnie wieści napłynęły z Zabrza, gdzie w minionym tygodniu rozgrywano 22. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie Olimpijskim. Zawodniczka GUKS Carbo Gliwice – Lidia Fidura walcząc w kategorii wagowej +81 kg, sięgnęła po złoty medal. Był to już ósmy tytuł w karierze pięściarki z Gliwic.

Lidia Fidura była faworytką tych mistrzostw, ale sport ma to do siebie, że zdarzają się niespodzianki. W pojedynku półfinałowym Fidura pokonała 5:0 Aleksandrę Ziomek. Jej finałowa rywalka - Agata Kaczmarska, medalistka mistrzostw Polski i Europy w kategoriach młodzieżowych, wygrała natomiast przed czasem w 1. rundzie z Michaliną Retman. Finał zapowiadał się więc bardzo ciekawie. W pierwszej rundzie zdecydowanie lepsza była Fidura. W drugiej odsłonie zawodniczka Radomiaka Radom zaczęła odrabiać straty, ale w trzeciej rundzie znów więcej ciosów zadała gliwiczanka, wygrywając 5:0. Przypomnijmy, że pięściarka GUKS Carbo w tym roku zdobyła już brązowy medal Mistrzostw Świata. Na co dzień Lidka pracuje w komendzie gliwickiej Policji. Dba o to, aby kierowcy nie łamali przepisów.