Lidia Fidura – reprezentantka gliwickiego klubu GUKS Carbo, która 1 lipca skończy 32 lata – odniosła życiowy sukces i zdobyła brązowy medal (kat. +81 kg) na rozgrywanych w Stambule Mistrzostwach Świata w Boksie Kobiet.

W ćwierćfinale Polka 5:0 pokonała Ukrainkę Mariję Łowczyńską. W walce o finał zmierzyła się z reprezentantką gospodarzy, Sennur Demir. Jej pojedynek z 39-letnią Turczynką był niezwykle emocjonujący. Od pierwszej sekundy między zawodniczkami trwała zażarta walka o finał. Pięściarka Carbo Gliwice pokazała niesamowitą ambicję, charakter i determinację, ale niestety przegrała jednogłośnie. Uległa jednak nie byle komu, po jak się później okazało triumfatorce światowego czempionatu w wadze ciężkiej! Wcześniej Demir była dwukrotną medalistką mistrzostw świata (srebro i brąz), a teraz dorzuciła do tego złoto.
Lidia Fidura, na co dzień łącząca boks z pracą w gliwickiej Policji, wróciła do kadry narodowej po 5 latach i pokazała, że należy do światowej czołówki. Po brązowych medalach mistrzostw Europy i Igrzysk Europy, teraz sięgnęła po brąz mistrzostw świata. Gratulacje!