Uczniowie gliwickiej Szkoły Podstawowej nr 30 od października roku szkolnego 2022/2023 realizują ogólnopolski projekt edukacyjny Być jak Ignacy „Zostań ambasadorem nauki”. 

Celem projektu jest popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych wśród uczniów oraz pokazanie dzieciom, że nauka może być fascynująca, a poprzez zabawę można się wiele nauczyć. Uczniowie spotykają się na cotygodniowych zajęciach z promotorkami projektu, nauczycielkami Szkoły Podstawowej nr 30 w Gliwicach – panią dr Aleksandrą Pyzik oraz panią dr Aleksandrą Rypień. Podczas zajęć opartych na aktywnym doświadczaniu i obserwowaniu niesamowitych eksperymentów oraz wyzwań przygotowanych przez autorów projektu dzieci pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności związane z doświadczalnymi dziedzinami nauki. Uczestnicy projektu poszerzają również wiedzę na temat Ignacego Łukasiewicza oraz innych polskich naukowców, ich wynalazków, odkryć i dokonań. Współpracują także z Politechniką Śląską, uczestnicząc w wykładach oraz zajęciach w ramach  przedsięwzięć „Nauka skrojona na miarę” i „Nauka z kulturą” . Dzieci wszechstronnie rozwijają swoją wiedzę z pomocą bohatera projektu - Ignacego, jego współpracowników i wspaniałych gości m.in. po to, aby stać się Ambasadorami Nauki wśród młodszych kolegów i koleżanek poprzez prowadzenie dla nich zajęć warsztatowych. 
W ten sposób realizowane jest  bardzo ważne zadanie popularyzacji polskiej nauki i pielęgnowania pamięci o wybitnych polskich naukowcach i wynalazcach. Chcemy nie tylko zaangażować dzieci w poznawanie nauk przyrodniczych, ale też pokazać, jak można kreatywnie spędzać czas, wspaniale się bawiąc oraz zdobywając przy tym wiele praktycznych umiejętności, niezbędnych do lepszego funkcjonowania w dorosłym życiu.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj