Podniebna Drużyna SMA to grupa zapaleńców chorych na SMA, którzy mimo ciężkiej choroby zdecydowali się żyć pełnią życia, łamać granice oraz niszczyć stereotypy, a przede wszystkim zmieniać świat. 
Ich działania to nie tylko rehabilitacja i aktywizacja osób z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA), ale głównie promowanie aktywnego trybu życia wśród osób niepełnosprawnych. SMA zabiera mięśnie, siłę, oddech, nie pozwala chodzić. Jest bardzo ciężką i często śmiertelną chorobą. Nie pozbawia jednak pasji życia.

Dlatego 24 marca Podniebna Drużyna SMA zaprasza wszystkich  zainteresowanych na serie wykładów „Jak aktywnie spędzać czas poza domem oraz jak zatrudnić niepełnosprawnego pracownika”. Spotkania odbywają się w gliwickim Zespole Szkół  Ogólnokształcących nr 5. Początek o godz. 10.00.
Szymon Kania z WebMarkers Software House opowie o aktywizacji osób niepełnosprawnych, Wojtek Shneider, właściciel Strefy Spadochronowej Silesia,  przybliży kwestie skoków spadochronowych z osobą niepełnosprawną. Dzięki firmie Active uczestnicy dowiedzą się, jak aktywnie spędzać czas poza domem. O psie do zadań specjalnych opowie Agnieszka Filipkowska, a o SMAkowitych podróżach na elektrykach przez świat - Kola Buch.

Podczas wydarzenia odbędzie się prezentacja sprzętu firmy Partner-Med. Jej pracownicy udzielą szczegółowych informacji, będzie także możliwość przetestowania. 


wstecz

Komentarze (0) Skomentuj