Czas adwentu  w wierze chrześcijańskiej rozpoczyna się 29 listopada, a kończy 24 grudnia w Boże Narodzenie. Dla wielu to czas przemyśleń, postanowień, i oczekiwania na radosne przyjście na świat Jezusa Chrystusa.

Ten okres obfituje w zwyczaje oraz symbole. Do najważniejszych symboli adwentu możemy zaliczyć kalendarz adwentowy, lampion adwentowy, wędrującą figurę Matki Boskiej, świecę roratnią oraz wieniec adwentowy.

Historia tego ostatniego sięga 1939 r., a zaczyna się od Johanna Hinricha Wicherna. Był to niemiecki teolog, pastor, który opiekował się dziećmi – sierotami w Hamburgu. By umilić im czas oczekiwania na Boże Narodzenie postanowił wzbogacić i ocieplić to miejsce umieszczając duże drewniane koło a na nim 24 adwentowe świece.

Obecnie oferowany jest nam ogromny wybór wieńców adwentowych. Kwiaciarnia „Róża” przy ulicy Tarnogórskiej 14 w Gliwicach proponuje współczesne wieńce na kole (20 cm – 40 cm),  które dostosuje również do indywidualnych oczekiwań każdego klienta. Podstawą są gałązki drzewa, krzewu iglastego ułożone w okrąg. Do tworzenia takich wieców wykorzystywane są świerk, jodła, sosna, cyprysik i cis. - Dodajemy i mocujemy na tak gotowym kole cztery świece o dowolnym kształcie – zdradzają floryści. - Wieniec można udekorować dowolnie, wybór jest naprawdę nieograniczony od szyszek, owoców (suszona pomarańcza, suszone jabłuszko), cynamon, orzechy, bombki, gwiazdki, kokardki  i wiele innych ozdób. Kolorystyka również jest dowolna - od czerwieni, przez naturalne kolory boho, biel, złoto, srebro – dodają.

Kwiaciarnia Róża przygotowuje wieniec adwentowy na indywidualne życzenie klienta.

Więcej informacji o całej ofercie przygotowanej na Święta Bożego Narodzenia znajdziecie na stronie www.roza-kwiaty.pl oraz facebooku: fb/rozagliwice

materiał partnera

Galeria

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Dziwny jest ten swiat ....... 2021-12-05 21:46:48
    Adwent - czas spokoju, przemyśleń, postanowień? Adwent to czas ................ . Dzisiaj 05 12 2021 Papiez odwiedzl oboz uchodzcow w Grecji " Powiedział tam: - Jestem tu, aby zobaczyć twarze uchodźców, aby spojrzeć w ich oczy pełne strachu i oczekiwania; oczy, które widziały przemoc i biedę; oczy wyżłobione zbyt wieloma łzami. Łatwo jest pociągnąć za sobą opinię publiczną, wzbudzając strach przed drugim człowiekiem. Smutno słyszeć o wykorzystywaniu wspólnych funduszy europejskich do budowy murów. Historia uczy nas, iż zamknięcie i nacjonalizm prowadzą do katastrofalnych skutków. Iluzją jest myślenie, że wystarczy się obronić przed najsłabszymi, którzy pukają do drzwi. Kiedy zagrożone jest ludzkie życie, kiedy zagrożona jest ludzka godność, granice państwowe stają się nieistotne. Poczytalem tez troche o koncercie dla polskich zolnierzy na granicy polsko-bialoruskiej. "W końcu naszym Dzielnym Żołnierzom białoruscy pogranicznicy świecą w oczy laserami, a uchodźcy (czy raczej zoofile i pedofile, jak przedstawiają ich ministrowie Kamiński i Błaszczak) rzucają w Naszych Dzielnych Chłopców kamieniami i konarami. A jeden Pan powiedzial : Czasy są wyjątkowe: z jednej strony atakują nas hordy "ciapatych" (tak się mówi w Polsce na ludzi o innym niż biały kolorze skóry), a z drugiej zagraża nam IV Rzesza, co zdiagnozował niedawno prezes PiS. Czasem, co prawda, trzeba przy okazji wyrzucić głodne kobiety i dzieci z samochodu na mróz, ale rozkaz to rozkaz." "Dodam, że w dniu kiedy odbył się w TVP koncert dla Bohaterów, w szpitalu w Hajnówce zmarła Kurdyjka, która wcześniej poroniła w lesie w 27. tygodniu ciąży. Osierociła piątkę dzieci w wieku 7-16 lat. " (wykorzystalem cytaty z artykulu Wirtualnej Polski) Adwent - czas spokoju, przemyśleń, postanowień? Adwent to czas ..........