Halowa Liga Podokręgu Zabrze - projekt łączący samorządy, biznes i piłkę nożną ma już 10 lat! Dzięki wzorowej współpracy Podokręgu Zabrze z samorządem lokalnym, turnieje eliminacyjne odbywają się w 7 halach administrowanych przez jednostki gminne.

Współpraca z biznesem zaowocowała m.in. pozyskaniem kilkudziesięciu sponsorów w tym tytularnego - Węglokoks. W bieżącej edycji HLPZ wystąpiło około 2600 uczestników w 8 kategoriach wiekowych. To największa halowa impreza tego typu w Polsce! Zwycięzców poznamy w najbliższą sobotę i niedzielę w hali Arena Gliwice. W sobotę zapraszamy od godz. 8.00 do 15.00, w niedzielę od 8.00 do 19.00. Szczegóły na plakacie w galerii zdjęć.


Pomysł na zorganizowanie halowej rywalizacji zrodził się dekadę temu, gdy na czele zarządu Podokręgu Zabrze stanął Jarosław Bryś, obecny wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej i członek Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej. „Ojcem chrzestnym” HLPZ został Tomasz Kulczycki, obecny członek Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej i wiceprzewodniczący Komisji PZPN ds. Współpracy z Samorządem Terytorialnym. Podczas wtorkowej konferencji prasowej obaj przypomnieli początki organizacji tego wydarzenia, którego finały od kilku lat odbywają się w Arenie Gliwice. Mówili o dobrej współpracy z samorządami lokalnymi oraz o coraz większej społecznej odpowiedzialności biznesu, który wspiera HLPZ.

 

W czasie tegorocznych finałów, które odbędą się 5 i 6 marca br., emocjonować się będziemy nie tylko piłkarską rywalizacją, ale również akcją charytatywną prowadzoną wspólnie z zaprzyjaźnioną z Podokręgiem Zabrze – Fundacją „Gram Kibicuję Pomagam”. Przygotowano wiele atrakcyjnych gadżetów na licytację, z której dochód przeznaczony zostanie na leczenie dzieci.

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj