...wystartowały gliwickie drużyny w FOGO Futsal Ekstraklasie. Piast wygrał na wyjeździe z Widzewem Łódź 4:2, zaś beniaminek w najwyższej klasie rozgrywkowej - KS Sośnica przegrał u siebie z Rekordem Bielsko-Biała 0:2.

Spotkanie Piasta z Widzewem od początku było bardzo wyrównane. Piłkarzom Orlando Duarte dopiero pod koniec pierwszej połowy udało się skruszyć łódzki mur. Kluczowa była 19. minuta, kiedy to gliwiczanie zdobyli dwie bramki. Najpierw trafił Rafael Cadini, a chwilę później prowadzenie podwyższył Vinicius Lazzaretti.

Druga część meczu długi czas nie przynosiła zbyt wielu emocji. W 30. minucie kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył Kamil Kucharski. Odpowiedź gliwiczan była bardzo szybka. W 32. min futsalówkę do siatki ponownie skierował Cadini. W końcówce Piast zdobył kolejną bramkę. Jej autorem był debiutujący w niebiesko-czerwonych barwach Luis Bertoletto. Po tej bramce łodzianie wycofali bramkarza. Od razu pierwsza akcja przyniosła gospodarzom gola. Willy May znalazł się niepilnowany w polu karnym i pokonał golkipera Piasta.

Piast: Kyrylo Tsypun Jakub Janiszewski Ziemowit Król - Miguel Pegacha, Vinicius Lazzaretti, Piotr Matras, Bruno Graça, Breno Bertoline, Luis Bortoletto, Rafael Cadini, Edgar Varela, Patrik Zaťovič.

Jak się można było spodziewać stroną dominującą w meczu Sośnicy z Rekordem byli wicemistrzowie Polski, co zresztą szybko, bo już w 4. min przyniosło im bramkę. Jej autorem był Matheus Ferreira. Bielszczanie w pierwszej połowie oddali aż dziesięć celnych uderzeń, ale żadna z tych prób nie znalazła drogi do siatki.

W 2. kolejce Sośnica zagra na wyjeździe z Legią, zaś Piast w niedzielę, 10 września podejmować będzie w PreZero Arenie Gliwice Clearex Chorzów. Początek o godz. 18.00

Po zmianie stron świetną okazję do wyrównania miał Marcin Kiełpiński - na posterunku był Bartłomiej Nawrat. Dobijać próbował Paweł Barański, jednak kolejny raz świetnie interweniował golkiper Rekordu. Po drugiej stronie natomiast bliski szczęścia był Michał Seidler, lecz jego uderzenie, podobnie jak w pierwszej połowie, obiło tylko obramowanie bramki Sośnicy. Gospodarze mieli najlepszą z możliwych okazji do wyrównania – rzut karny. Niestety, uderzenie Pawła Barańskiego kapitalnie obronił Nawrat. Golkiper gości pomógł też swoim kolegom w zdobyciu drugiego gola. Od jego szybkiego rozpoczęcia gry w 29. minucie Mikołaj Zastawnik wraz z Matheusem Ferrierą mogli rozpocząć kontratak, który zakończył się trafieniem tego pierwszego. Warta odnotowania była jeszcze druga żółta, a w konsekwencji czerwona dla kapitana Sośnicy – Kiełpińskiego. Rekord wygrał zasłużenie, ale nasz zespół pokazał się z dobrej strony na tle mocnego rywala.

Sośnica: Mateusz Bednarczyk, Jan Biskup – Tomasz Dura, Paweł Barański, Daniel Rakowiecki, Marcin Kiełpiński, Szymon Sowula, Konrad Podobiński, Maciej Izydorczyk, Michał Tkacz, Jarosław Mizera, Grzegorz Górka, Michał Staszowski, Tomasz Szczurek.