Piąte w tym roku zwycięstwo odniosła futsalowa drużyna Piasta Gliwice.

Podopieczni Orlando Duarte pokonali na wyjeździe Słoneczny Stok Białystok 4:3. Niebiesko-czerwoni wykorzystali potknięcie Rekordu Bielsko Biała, który przegrał z Legią Warszawa, i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli!
Drużyna z Białegostoku broni się przed spadkiem i wiadomo było, że o punkty w stolicy Podlasia łatwo nie będzie. Bezbramkowy rezultat utrzymywał się do 17. minuty. Wtedy to Breno Bertoline wykorzystał przedłużony rzut karny i Piast objął prowadzenie. Kolejne bramki kibice zobaczyli dopiero po przerwie. Dwukrotnie bramkarza gospodarzy pokonał Patrik Zatović. Wydawało się, że gliwiczanie odniosą łatwe zwycięstwo, ale trener Słonecznych zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem i szybko miejscowi zdobyli bramkę, która przywróciła im nadzieję na korzystny dla siebie wynik. Na chwilę przygasił ją bramkarz Piasta Michał Widuch, który wpisał się na listę strzelców (sic!), ale białostoczanie walczyli do końca i za sprawą dwukrotnego trafienia Wenezuelczyka –  Helvera Moreno doprowadzili do wyniku 3:4. Końcówka była bardzo emocjonująca i nerwowa, lecz gliwiczanie utrzymali korzystny dla siebie wynik i zostali liderem Statscore Futsal Ekstraklasy.

W niedzielę 20 marca o godz. 18.00 Piast podejmować będzie w Arenie Gliwice FC Toruń.

Piast: Michał Widuch, Hiram Celso, Jakub Janiszewski - Marek Bugański, Bruno Graca, Patrik Zatović, Miguel Pegacha, Rafael Cadini, Breno Bertoline, Vinicius Lazzaretti, Dominik Wilk, Sebastian Szadurski, Mateusz Mrowiec.