Wymienienie wszystkich korzyści, jakie daje taniec, wbrew pozorom nie jest takie łatwe – lista zalet jest bardzo długa. Taniec przede wszystkim kojarzy się z zabawą, ewentualnie sposobem na utrzymanie zdrowej formy i spalenie dodatkowych kalorii. Niezależnie czy będzie to walc angielski, rock and roll czy taniec nowoczesny, zawsze przyniesie mnóstwo satysfakcji i radości. Jednak warto pamiętać o odpowiednim doborze stylu. O najciekawszych tanecznych propozycjach w Gliwicach opowie Piotr Lerski, właściciel, założyciel i instruktor w szkole tańca 3arte Arena Gliwice.
Akrobatyka ze wstążką

Poleca Weronika Kita
Niepozorna, ale bardzo efektowna – wstążka. Faluje, wznosi się i opada, tworząc finezyjne kształty. Pokazy tańca z jej użyciem są pięknym widowiskiem, pełnym gracji. Zajęcia akrobatyki ze wstążką to sport w pigułce – podczas 45 minut ćwiczeń kursantki uczą się układów tanecznych, gimnastycznych i elementów akrobatyki. Takie połączenie poprawia postawę ciała i koordynację ruchową oraz znacząco wpływa na rozwój cech związanych z płynnością ruchów. 
By osiągnąć wysoki poziom tego typu umiejętności, dziewczynki uczą się już od najmłodszych lat. W każdy piątek o 16.30 w 3arte Arena Gliwice małe entuzjastki (5-6 lat) spotykają się i trenują pod czujnym okiem instruktorki. Obecnie akrobatyka ze wstążką to propozycja skierowana do młodszych ochotniczek, ale, kto wie, może za jakiś czas powstanie grupa dla dorosłych!

Hip-hop

Poleca Anna Zientara
Często widzimy go w filmach i teledyskach, a jego historia nieodzownie łączy się z muzyką o tej samej nazwie. Hip-hop to jeden z najpopularniejszych nowoczesnych stylów tanecznych na świecie. W Gliwicach nie jest inaczej. Dlaczego? Przede wszystkim hip-hop to kultura. Na jego bazie można stworzyć swój własny, niepowtarzalny styl. To taniec, w którym zasady i choreografię tworzy się samemu. Hip-hop ma charakter otwarty – nie trzeba intensywnie trenować, a kroków łatwo się uczy, w dodatku można je ciągle modyfikować.
To idealna propozycja dla osób, które lubią ruch i dobrą zabawę, ponieważ podczas 45-minutowych zajęć hip-hopu można spalić do 400 kalorii! Miłośników ulicznego stylu jest wiele. – W 3arte każdego dnia, od poniedziałku do piątku, odbywają się zajęcia hip-hopowe. Tańczą różne grupy wiekowe, od dzieci, po dorosłych, na różnym poziomie zaawansowania – mówi Piotr Lerski. – Wśród nich nie brakuje zajęć dla początkujących. Wystarczy się zapisać i można zaczynać przygodę – dodaje z uśmiechem.

Taniec towarzyski

Polecają Justyna i Piotr Lerscy
Wielu osobom kojarzy się głównie z turniejami i zawodami tanecznymi. Nie powinno się poprzestawać na pierwszym skojarzeniu. Kurs tańca towarzyskiego to świetna zabawa i okazja do spotkania ze znajomymi oraz poznania nowych ludzi. 
45-minutowe zajęcia można potraktować jak wizytę na siłowni czy basenie. Poprawiają kondycję i koordynację ruchową, wzmacniają mięśnie. Pojawia się też aspekt emocji – nie zapominajmy, że taniec to nie tylko sport, ale dobra zabawa, przez co parkietowe pląsy przyczyniają się do poprawy samopoczucia i rozładowania napięcia nerwowego. W takiej perspektywie taniec to samo zdrowie, a powszechnie wiadomo, że ludzie tańczą mało, wiele osób rezygnuje wraz z wiekiem. Nic bardziej mylnego – tańczyć można w każdym wieku! 
Będzie okazja, by odkryć taniec na nowo. 3arte Arena Gliwice wprowadza grupę zajęciową dla ludzi dojrzałych. Świetny pomysł na wypełnienie wolnego czasu, a może nawet nowe hobby! By uzyskać więcej szczegółów, należy zadzwonić pod numer 884 831 333.

Galeria

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Claudia Klein 2020-10-19 22:17:09
    Witam i witam w Spotlight Global Financial Services. Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy zarówno pożyczki długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki pod zastaw kapitału w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa procentowa, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny. Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz otrzymać pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje zawsze i wszędzie, gdzie tego potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i natychmiast otrzymaj odpowiedź Możesz nas łatwo sprawdzić na naszej stronie internetowej pod adresem: https://spotlightglobalfin.wixsite.com/financial Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!