Poleca Gabriela Karmański, trenerka personalna.
Chłodne poranki i wieczory nie zachęcają, by w pełni korzystać z aktywności fizycznej. Jesienna, a często i deszczowa aura nie zachęca, by opuścić swoje ciepłe cztery kąty. Dlatego ćwiczenia, które zostały przygotowane przez trenera personalnego Gabriela Karmański to idealne rozwiązanie na brak pogody, a przy okazji możliwość, by potrenować w domu.  


1. PRZYSIAD 
Stań prosto, rozstaw stopy nieco szerzej, niż biodra, palce stóp skieruj na zewnątrz, ramiona powinny opadać swobodnie,  patrz przed siebie, utrzymując proste plecy, weź wdech i zacznij cofać pośladki, schodź wolno w dół do momentu, kiedy uda znajdą się równolegle do podłoża, następnie wyprostuj kończyny dolne i powróć do pozycji wyjściowej, wykonując wydech. Wykonaj 3 serie po 12 powtórzeń.


2. UNOSZENIE NOGI DO BOKU W KLĘKU
W klęku podpartym, w którym dłonie są pod barkami, a kolana pod biodrami, weź wdech i z wydechem unieś prawą zgiętą nogę w bok (90 stopni), a następnie obniż ją, ale nie dotykaj podłogi. Powtórz 10 razy, a następnie zmień nogę. Wykonaj po 3 serie na każdą nogę. Pamiętaj, aby reszta ciała była nieruchoma.


3. UNOSZENIE BIODER
Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, ustaw stopy płasko na szerokość bioder, ramiona ułóż wzdłuż tułowia, kręgosłup w pozycji neutralnej. Weź wdech, wciśnij stopy w podłogę i z wydechem, napinając pośladki, unieś biodra. Tułów oraz biodra powinny tworzyć linię prostą. Następnie obniż miednicę, nie dotykając podłogi i wykonaj 3 serie po 12 powtórzeń.

(pc)
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj