Polecają Karolina Pawełek i Miłosz Kaszowski
„Chodźcie dobrze zjeść” – pod tym hasłem odbywa się wydarzenie Szamanie na Weganie, organizowane przez Gliwicką Wegańską Kuchnię Społeczną. Wspólna degustacja potraw roślinnych cieszy się w Gliwicach coraz większą popularnością. Kuchnia Społeczna to inicjatywa, która promuje etyczny sposób odżywiania się, pozbawiony produktów pochodzenia odzwierzęcego – bez mięsa, ryb, jaj, nabiału i miodu.

Osoby, które chcą wziąć udział, muszą spełnić jeden z dwóch warunków. Zapłacić symboliczną kwotę lub przynieść wegańskie danie. Wszystkie potrawy są ustawiane na jednym stole i każdy uczestnik może się nimi częstować, dlatego istotnym jest, aby przynosić ze sobą własne sztućce i naczynia.

Zatem jeśli lubicie próbować nowe smaki, jesteście wegetarianami, weganami lub wegańskie potrawy traktujecie jako ciekawe urozmaicenie, to Szamanie na Weganie jest ciekawą propozycją spędzenia czasu. – Jeśli nie macie czasu na gotowanie, to żaden problem! Przed wejściem prosimy o wrzucenie 15 zł do charytatywnej skarbonki. Zebrane środki przekazujemy placówkom pomagającym zwierzętom. Od kilku edycji jest to Schronisko dla Bezdomnych Psów i Kotów w Miedarach – wyjaśniają Karolina Pawełek i Miłosz Kaszowski, inicjatorzy i organizatorzy gliwickiej edycji wydarzenia. 

O kolejnych edycjach wydarzenia łatwo dowiedzieć się dzięki obserwacji strony Gliwickiej Wegańskiej Kuchni Społecznej na Facebooku.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj