Miejsce w Gliwicach, w którym mogą odbywać się zawody na poziomie pucharu Polski, a nawet zawody o zasięgu międzynarodowym, i to w trzech dyscyplinach olimpijskich. Czy ktoś po takim opisie jest w stanie odgadnąć, o jaką placówkę chodzi? 
Ściana wspinaczkowa Chwyciarnia Arena Gliwice dysponuje  pochylnią do wspinania  na czas, zgodną z wytycznymi Międzynarodowej Federacji Wspinaczki Sportowej, bulderownią oraz ścianą do wspinania o powierzchni 1000 m², zaprojektowaną, aby było możliwe ułożenie dróg wspinaczkowych o dowolnej trudności.
  
Brzmi skomplikowanie i egzotycznie, jednak w gruncie rzeczy Chwyciarnia jest w równym stopniu przystosowana na wizyty amatorskie, jak i profesjonalne, ponieważ wspinaczka to sport niemal dla każdego. Wystarczy chęć, zapał oraz wygodny strój, by rozpocząć nową sportową przygodę. Z myślą o osobach początkujących – dorosłych, ale także dzieciach – przygotowano drogi łatwe, o niskim poziome trudności.
Dodatkowo, na miejscu stale są obecni instruktorzy. Czuwają nad bezpieczeństwem wspinaczy, udzielają podstawowego szkolenia z zakresu bezpiecznej asekuracji i zawsze chętnie służą radą oraz pomocą. Zadbają o to, by wizyta przebiegła bezpiecznie i była ciekawa.

Wspinanie wiąże się również z odpowiednim sprzętem – uprzężą, butami, kaskiem. Brakiem takiego ekwipunku nie trzeba się przejmować, na miejscu dostępna jest wypożyczalnia. A tuż obok znajduje się mała kafejka, by oczekiwanie na sekcje wspinaczkowe było jeszcze przyjemniejsze. 

Sekcje, czyli zajęcia grupowe, które pozwalają opanować podstawy wspinaczki, rozwijają zdolności motoryczne i kładą nacisk na przezwyciężanie swoich barier, a także  kształtują wzajemne relacje wśród uczestników – bo jeśli uczyć, to poprzez zabawę.

Godziny otwarcia i cennik można sprawdzić na stronie internetowej: www.chwyciarnia.pl.

Poleca Paweł Kucharczyk

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj