Otwarty, towarzyski, aktywny. Uwielbia kontakt z innym człowiekiem. Gliwiczanin o dużym poczuciu tożsamości. - Tu mieszkam i tutaj chcę zostać – przekonuje.
Otwórzcie galerię zdjęć i poznajcie ulubione miejsca w Gliwicach Pawła Kobylińskiego – społecznika i menedżera.
Wczesne dzieciństwo spędził w Szobiszowicach, w małym mieszkanku przy ul. Mastalerza. - Nie wychowywałem się w luksusach. Nie mieliśmy ciepłej wody, mieszkanie ogrzewały piece węglowe – wraca pamięcią. - Dostawałem za to mnóstwo miłości ze strony rodziców i brata. 

Kiedy miał 6 lat przeprowadzili się do większego mieszkania na Konarskiego. Z tamtych czasów najmilej wspomina podstawówkę nr 22 przy ówczesnej ul. Findera (dziś Jasnogórska). - Miałem tam świetnych kolegów – opowiada. - Jeśli mogę, to tą drogą serdecznie pozdrawiam Popka, Wojtka, Bartka, Marka, Kubę, Krzyśka. To dzięki nim uwielbiałem chodzić do szkoły. Ale trafiłem też na fajnych nauczycieli: historyka, pana Bartnika, matematyczkę, panią Obarę, no i polonistkę - panią Bognę Dobrakowską, która zabierała nas do teatru. Wtedy tego nie doceniałem, dziś z ogromnym sentymentem wspominam te wycieczki do Krakowa.

Po podstawówce uczył się w LO nr 2 przy ul. Wróblewskiego. Czas dorastania, pierwsze sympatie i... bardzo wysoki poziom nauczania. - Do dziś śni się mi po nocach matematyk, pan Mokrski, który piłował nas niemiłosiernie (śmiech). Moją wychowawczynią była pani Katarzyna Panek, urocza osoba.

Po maturze, którą zdawał dokładnie 20 lat temu, postanowił pójść w ślady taty Krzysztofa, który już wtedy był uznanym przedsiębiorcą. Poszedł na Akademię Ekonomiczną. - Ojciec dbał abym nie był przypadkiem tzw. złotym dzieckiem i już na trzecim roku studiów rozpocząłem pracę w jego firmie HH Poland - opowiada. - Pracę kontynuowałem również wtedy, kiedy zacząłem drugie studia, psychologiczne na Uniwersytecie Śląskim. Rano firma, a wieczorami nauka.

Z fascynacji historią wzięła się jego aktywność polityczna. W 1998 r. został Młodym Demokratą, członkiem młodzieżówki Unii Wolności. - Bardzo aktywnie wtedy działaliśmy, a na moje dalsze polityczne losy duży wpływ mieli posłowie Andrzej Folwarczny i Andrzej Potocki. W 2015 r. zaproponowano mi miejsce na liście wyborczej partii Kukiz’15 i ku mojemu zaskoczeniu zagłosowało na mnie niemal 14 tysięcy wyborców! Tym sposobem zostałem posłem VIII kadencji. Nie podobały mi się jednak umizgi tego ugrupowania do PiS i rychło przeszedłem do Nowoczesnej, a potem do Koalicji Obywatelskiej. Wylała się wtedy na mnie fala hejtu, ale ona tylko mnie umocniła. Z perspektywy czasu wiem, że dobrze zrobiłem, choć cztery lata później nie uzyskałem poselskiej reelekcji.

Swoją aktywność przeniósł na inne obszary życia. - Zaangażowałem się mocno w działalność społeczną, a szczególnie w sprawy marnowania żywności - mówi. - Otworzyłem na Śląsku kilka jadłodzielni, czyli miejsc, gdzie każdy może przyjść i zostawić w lodówkach żywność dla potrzebujących. Jestem też prezesem PCK w Knurowie. Lubię pomagać innym.
Wolny czas spędza aktywnie, kilka razy w tygodniu ćwicząc. Ale bywają chwilę, że uwielbia leniuchowanie z książką w ręce. 

Paweł Kobyliński
Lat 39, gliwiczanin. Absolwent Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach (kierunek zarządzanie przedsiębiorstwem) oraz Uniwersytetu Śląskiego (psychologia ogólna). Ma za sobą także studia podyplomowe z zakresu controllingu w katowickiej Akademii Ekonomicznej. Jest prezesem zarządu spółki akcyjnej HH Poland działającej w branży handlowej. Jest również szefem Fundacji Integracji Kultury organizującej m.in. festiwal PalmJazz. W wyborach parlamentarnych w 2015 z powodzeniem wystartował do sejmu i uzyskał mandat posła. W ostatnich wyborach parlamentarnych nie uzyskał reelekcji. Społecznik, organizator jadłodzielni, prezes PCK w Knurowie. 

SPACEROWAŁ ANDRZEJ SŁUGOCKI

Galeria

wstecz

Komentarze (6) Skomentuj

 • SUSAN BENSON 2021-06-23 17:15:29
  Witam i witam w Spotcap Global Financial Services, Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Oferuję wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli odpowiedź brzmi tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp:  +4915758108767 | i mieć pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (Pożyczka Osobista, Pożyczka Biznesowa i wiele innych), oferujemy zarówno pożyczki długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro i udzielamy pożyczek z niskim oprocentowaniem 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Zdaję sobie sprawę, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem. Dla osób, które mają problemy finansowe i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych z powodu wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, stosunek zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub jakiekolwiek inne powody Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w bankach. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i realizować transakcje zawsze i wszędzie, gdzie tego potrzebujesz Zapewniamy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku zapytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | & Odbierz odpowiedź natychmiast Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!!
 • Gliwicka seniorka 2021-06-24 13:04:17
  Pan Paweł jest jeszcze bardzo młodym człowiekiem, ma doświadczenie jako przedsiębiorca, działa społecznie i widać lubi Gliwice. Może nadałby się też na prezydenta naszego miasta. Tu jest tyle do zrobienia.
  • Radek 2021-06-24 15:38:06
   Pan Kobyliński jest bardzo lotny w swoich pogladach ;)
 • Magdalena Krzakiewicz-Rospond 2021-06-24 14:31:39
  The Big Man -
 • Magdalena Krzakiewicz-Rospond 2021-06-24 15:54:42
  The Big Man -
 • Krzysztof 2021-06-24 20:23:18
  Artykuły sponsorowane powinny być opisywane.