Święta już tuż, tuż! Choinkowe światełka migają, w powietrzu unosi się zapach pierniczków i pojawia się pytanie: jakie kupić prezenty? Wiele osób trudzi się, próbując znaleźć ciekawy sposób obdarowania drugiej osoby. Redakcja Nowin postanowiła zebrać dla czytelników nietuzinkowe propozycje i przygotowała Polecamy trochę inaczej niż zwykle. Zapraszamy do przeczytania świątecznego pogotowia prezentowego.
Ponadczasowo – książka
Dobra znajomość gustu odbiorcy i dedykacja czynią książkę naprawdę wartościowym prezentem. W Gliwicach ciekawym miejscem jest kameralna księgarnia Celownik – tam od ręki dostaniecie trudnodostępne tytuły i wartościowe lektury jak: „Baśń o wężowym sercu albo wtórne słowo o Jakóbie Szeli” Radka Raka czy „Przypadki inżyniera ludzkich dusz” Josefa Škvorecký’ego. Myślicie o książce dla dzieci? Koniecznie „Symfonia zwierząt” Dana Browna.


Zabawa dla całej rodziny – gra planszowa
Planszówki są świetnym pomysłem – rozgrywka zaangażuje w święta cała rodzinę. Dobrą zabawę, bez względu na wiek, gwarantują takie tytuły jak: „5 sekund”, „Dixit”, „Trivial Pursuit”, „Carcassone”. Planszówka dla osoby dorosłej? Jasne! Są tytuły wręcz przypisane tylko do tej grupy jak „Czarne Historie” czy „Gierki małżeńskie”.


Nie tylko dla zmarzlucha – skarpetki, czapki i ciepłe swetry
Świąteczne skarpetki to taka „niepisana” tradycja świąt Bożego Narodzenia. Zaskoczcie bliskich oryginalnym wzorem i postawcie na zakup skarpetek od Gryfnie. W Gliwicach, na ul. Siemińskiego 16, można zaopatrzyć się również w czapkę z przyciągającym uwagę napisem, koszulkę, a w wersji dla zamrzluchów – bluzę – z ciekawym printem. Jeśli macie obdarować kogoś kto lubi być oryginalnie ubrany zdecydowanie musicie jeszcze spojrzeć na stronę sklepu internetowego www.mrgugu.com/pl


Już nie tylko biały z uszkiem – kubek
To idealny prezent dla kogoś kto nie chce wydać kroci i podarować nietuzinkowy prezent. Kubek to kubek – aż chce się powiedzieć. Ale to nieprawda! Może mieć kształt robota z Gwiezdnych Wojen, lub granatu, może imitować mosiężny puchar króla, a nawet wyglądać jak… toaleta. Możliwości jest mnóstwo. W poszukiwaniu ciekawego modelu warto zerknąć na półki takich sklepów jak Pepco, Action. 


Doświadczenia zamiast rzeczy – vouchery
Podaruj bliskim albo sobie wyjątkowe emocje. W województwie śląskim jest naprawdę kilka rzeczy wartych zrobienia. Możesz podarować komuś wejściówkę do ciekawego miejsca, np. na ścianę wspinaczkową Chwyciarnia Arena Gliwice czy wykupić godzinę na strzelnicy EMJOT w Chorzowie albo parku trampolin JumpWorld w Zabrzu. Dla osób żądnych nietypowych wrażeń z pewnością spodoba się zaproszenie do tunelu aerodynamicznego Flyspot w Katowicach. A to tylko kilka z wielu propozycji. Można rozważyć voucher na masaż, kąpiel w piwie, kolację w ciemnościach albo… spacer z alpakami! 


Cały świat w twoim domu – mapa zdrapka
Dla osoby, która dużo podróżuje, mapa-zdrapka będzie nie tylko miłym gestem, który przypomni o odwiedzionych już miejscach, ale też ciekawym elementem wystroju wnętrza. Mapkę najłatwiej kupić online. Czasem pojawia się w zakupie stacjonarnym w sieci sklepów Empik.


Inteligentny i dopasowany do potrzeb – zegarek
Dostosowany do dzisiejszych realiów, czyli w wersji budżetowej opaska sportowa, a w wersji nieco bardziej kosztownej – smartwatch. Dla fanów techniki? Nie tylko! Inteligentne urządzenia wykorzystuje się przede wszystkim podczas treningów: biegania, jeżdżenia na rowerze czy pływania. Z grupy tych pierwszych, bardzo popularne są modele Mi Band od firmy Xiaomi. Smartwatch to już spory wydatek, jednak fenomenalny pomysł dla każdego gadżeciarza. Jedne i drugie można bezproblemowo kupić stacjonarnie w popularnych sklepach z elektroniką.


Zamiast zestawu kosmetyków – elektronika dla ciała
Zestaw kosmetyków to popularna propozycja, ale dość banalna – w sklepach jest ich od groma. Bardziej oryginalnym i trwalszym pomysłem jest zakup elektroniki, która ułatwi pielęgnację ciała. Szczoteczki soniczne, czyli oparte na technologii fal dźwiękowych emitowanych przez włosie, są dużo skuteczniejsze od tradycyjnych. Można kupić soniczną szczoteczkę do mycia twarzy, która bardzo dokładnie oczyszcza i masuje skórę. Pomysłem na prezent może też być soniczna szczoteczka do mycia zębów.

Profesjonalny masaż bez wychodzenia z domu – poduszki i pistolety masujące
Intensywny tryb życia, czy siedząca praca daje się w znaki naszym mięśniom. Masaże bywają kosztowne, często pojawia się także problem, by znaleźć chwilę wolnego czasu. O dobrą kondycję mięśni można zadbać w jeszcze inny sposób. Obecnie popularne są masażery do użytku w domu, np. poduszki masujące shiatsu. To zakup w ekonomicznej cenie, który pozwoli w prosty i wygodny sposób czerpać korzyści, jakie płyną z masażu. Jeśli budżet jest większy warto pomyśleć o nowości na rynku – pistolecie do masażu, który przy rozładowaniu bólu mięśni wybierany jest przez profesjonalnych sportowców, którzy często borykają się z kontuzjami, czy w gabinetach rehabilitacyjnych.

(dp)

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj