Poleca: Elżbieta Więcław
Nazwę Filomata zna chyba każdy gliwiczanin. Niepubliczne placówki edukacyjne w naszym mieście skupiają się na rozwijaniu młodych talentów w przyjaznej atmosferze i odpowiednich ku temu warunkach. Realizując swoją działalność, skupiają się na wartościach, jakimi kierowali się pierwsi filomaci: równości, przyjaźni, zaufaniu i wzajemnej pomocy. 

Przy Filomacie powstają także inicjatywy skierowane do społeczności lokalnej. Projekt Rozwój – Empatia – Współpraca to koncept, który szerzy postrzeganie wartości, jaką stanowi człowiek. Służy wymianie informacji o szkoleniach, otwartych spotkaniach czy konferencjach skupionych na relacjach międzyludzkich, m.in. prezentujących podejście NVC (Nonviolent Communication – z ang. komunikacja bez przemocy), które polega na budowaniu i zwiększaniu umiejętności empatycznej komunikacji.

W inicjatywach udział mogą wziąć wszyscy: nauczyciele, pedagodzy, a także rodzice. Wystarczy chęć rozwijania swoich kompetencji i zainteresowanie tematem uczuciowej komunikacji. Spotkania i warsztaty poleca Elżbieta Więcław, dyrektor programowy Filomaty, a także certyfikowana trenerka NVC, mediatorka i trenerka rozwoju osobistego.

Najbliższe spotkanie (online), 3 grudnia, poprowadzi Agnieszka Pietlicka. Rozmowa dotyczyć będzie Systemu Wewnętrznej Rodziny, koncepcji, która pomaga w oswajaniu emocji innych osób, jak i swoich własnych. SWR wyjaśnia, z czego wynika, że każdy z nas może jednocześnie doświadczać wielu różnych i pozornie sprzecznych ze sobą uczuć, stanów i myśli.

Szczegółowe informacje dla zainteresowanych na profilu Rozwój – Empatia – Współpraca na Facebooku lub stronie internetowej www.strefarozwoju.filomata.pl/.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj