Szansa na ciepły dom na czas zimy, a może i bezpieczny azyl do końca psich dni. Ruszyła kolejna edycja akcji „Dom na zimę dla starszaka”. 
W Schronisku dla Zwierząt w Gliwicach – Sośnicy znajduje się ponad 50 psich czworonogów, jednak większość z nich to psiaki w podeszłym już wieku. By im pomóc w tym trudnym zimowym czasie, po raz trzeci ruszyła akcja „Dom na zimę dla starszaka”. To szansa dla psich seniorów na odzyskanie wiary w ludzi, a także znalezienie nowego tymczasowego domu. Psi staruszek potrzebuje zaledwie własnego kącika w nowym mieszkaniu, pełnej miski z jedzeniem, a także dobrego opiekuna, który o niego zadba. 

Adopcja tymczasowa polega na przygarnięciu zwierzaka do domu, w którym formalnym opiekunem psa w dalszym ciągu będzie schronisko, zapewniające zarówno wyprawkę, jak i pomoc weterynaryjną. Jak się okazuje, akcja cieszy się zainteresowaniem, a zdarza się, że psiaki, po przezimowaniu w domu tymczasowym, nie wracają już do schroniska, a zostają u swoich nowych właścicieli na resztę psiego życia. 

By wziąć udział w akcji, należy wejść na stronę internetową schroniska www.schronisko.gliwice.pl/psy-do-adopcji/ i przejrzeć rys charakterologiczny poszczególnych psich staruszków. W zamieszczonych opisach można bliżej poznać, jaki temperament oraz sympatie do innych zwierzaków posiada wybrany przez nas pies. Następnie trzeba skontaktować się ze schroniskiem pod numer telefonu 519 743 556 w celu omówienia szczegółów lub zadania nurtujących pytań, by finalnie przyjechać na ul. Wschodnią 56 i zabrać do domu czworonoga. Psi azyl zaprasza do siebie codziennie z wyjątkiem niedziel i dni świątecznych, od godziny 10.00 do 16.00.  

Akcja „Dom na zimę dla starszaka” ma już swoją trzecią odsłonę i jak zapewniają opiekunowie, tylko jeden pies powrócił na wiosnę z domu tymczasowego do schroniska.

Patrycja Cieślok
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj