Bajkowe domki z piernika poniosły zapach świątecznych ciastek daleko poza mury gliwickiego Kolejkowa. Właśnie otwarta w nim została bożonarodzeniowa odsłona – największe piernikowe miasto w tej części Europy. To trzeba zobaczyć (i poczuć) samemu!

Bohaterami tegorocznej odsłony kolejkowego Miasta z Piernika są Czerwony Kapturek i Wilk. Figurki z masy cukrowej stworzone zostały przez Jowitę Woszczyńską - Cake Decoration Championship Winner 2019 -  Mistrzynię świata w dekoracji tortów.

Rozmach świątecznej wystawy zaskakuje – przeznaczona na nią została ponad tona (!) rzemieślniczego piernika, ozdobionego lukrem. Po słodkim miasteczku mkną pociągi z czekolady, a wzrok odwiedzających przyciąga rozpoznawalna już na pierwszy rzut oka gliwicka starówka, z ratuszem, kamienicami, zamkiem i kościołem. Nie zabrakło również ruchomej szopki. Całość bajkowej ekspozycji uzupełniają setki piernikowych chatek.

Miasto z Piernika można podziwiać w Kolejkowie do końca lutego. Wstęp w cenie standardowego biletu. Warto wiedzieć, że wystawa będzie czynna również w pierwszy i drugi dzień świąt.

 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj