Adriana Urgacz-Kuźniak poleca:
Nie bez powodu nasze wielce popularne medium społecznościowe okrzyknęło mnie fanką profilu Barwnej. Uwielbiam tonąć w jej mocno nasyconych kolorach, a z obrazów zawieszonych na ścianie wychwytywać kontury znanych mi miejsc i postaci. W Barwnej galerii na 7m2 mieści  się kilkadziesiąt obrazów w różnych formatach: malarstwo, grafika, rysunek. Często, gdy patrzę na ich cudownie skomponowane kolory mój umysł przenosi mnie w czarodziejski sposób do słonecznej Italii, wprost w kosmiczną spiralę czasu lub daleko, hen w głąb oceanu. Moimi, jakże realnymi wizjami często zaskakuję nawet samą autorkę – Monikę Krasoń.

Jakże ja kocham tę relację twórca – odbiorca!
Ostatnio Monika i jej barwne obrazy przy aplauzie zachwyconych gapiów (fanów ;) ) pewnym krokiem przekroczyły sztywną granicę sztuki, nadając kolorom funkcjonalny charakter. W tym roku gliwicka malarka zaczęła malować na jedwabiu, a spod jej zdolnych rąk wyszły pełne barw jedwabne chusty i apaszki. Na tym jednak mariaż sztuki i mody się nie skończył. Od niedawna obrazy Moniki Krasoń pojawiają się na ubraniach. Dzięki Joasi Czupryniak (MISO) powstają limitowane kolekcje spódnic o wzorach z obrazów. Malarka nie ukrywa, że bardzo cieszy ją ta twórcza współpraca! 

- Sztuka może być blisko ludzi, czy to na ścianie, czy w domu, w biurze czy na ubraniu – mówi mi młoda malarka. - W planach jest więcej użytkowych rzeczy na tkaninach, a może i nie tylko. Realizuję również zamówienia specjalne, maluję po kurtkach, ścianach. Prowadzę też warsztaty malarskie w Galerii Melina, a w czerwcu w planach są również plenerowe. 
 
Godziny otwarcia Barwnej galerii (Siemińskiego 23):
Wt. i pt. 15-17 / sobota 11-14 / oraz po tel. umówieniu się 668199019 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj