Adriana Urgacz-Kuźniak poleca: tym razem będzie nie o książkach, ale o ich autorach.
Tych, co to jak przysłowiowa koszula najbliżsi są ciału, bo nasi, bo pochodzący ze Śląska. Księgarnia Celownik, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego organizuje w te wakacje cykl spotkań z pisarzami, których nazwiska nikomu nie powinny być obce.

Pierwsze ze spotkań odbędzie się już w środę, 21 lipca o godz. 18.00, a jego gościem będzie Marta Matyszczak, genialna autorka humorystycznych „Kryminałów pod psem”, w których pierwsze skrzypce odgrywa kundelek o imieniu Gucio. Spotkanie z chorzowianką poprowadzi blogerka, Marta Bajor.

Pozostałe spotkania prowadzić będzie Kasia Kowińska, bardzo aktywna kulturalnie gliwiczanka, z którą wielu z nas miało okazję się spotkać przy okazji wielu ciekawych projektów. Ale nie o niej ten tekst, a o jej gościach. A będą to:

- Wojciech Chmielarz, którego nikomu przedstawiać nie trzeba (28 lipca).

- Anna Kańtoch, katowiczanka, autorka powieści, opowiadań fantastycznych i kryminałów, znana również pod pseudonimem Anneke (11 sierpnia).

- Zbigniew Rokita, gliwiczanin, autor m.in. książek „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku” i „Królowie Strzelców. Piłka w cieniu imperium” (18 sierpnia).

- Leszek Jodliński, postać również bardzo w regionie znana, nie tylko z działalności publicystycznej. Urodzony w Gliwicach historyk sztuki piastował w latach 2003-2008 funkcję dyrektora Muzeum w Gliwicach, później szefował również Muzeum Śląskiemu. Jest autorem wielu książek o historii regionu, w tym m.in. Gliwic (15 września).

Wszystkie spotkania rozpoczynać się będą o godz. 18.00. Księgarnia Celownik znajduje się przy ul. Zwycięstwa 41.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj