Jest w czym buszować, jest w czym przebierać. W kwietniu na rynku wydawniczym pojawiły się nowe, interesujące tytuły. Na co zwrócić uwagę? W cyklu „Książka na Celowniku” czytelniczymi wskazówkami dzieli się zespół z gliwickiej Księgarni Celownik. 
Powieści obyczajowe są jednym z najpopularniejszych gatunków literackich. Trudno się temu dziwić – ze względu na swoją specyfikę, każdy może w niej odnaleźć cząstkę siebie. Dokładnie tak dzieje się z książkami Kristin Hannah. Uwielbiana autorka „Słowika” i „Wielkiej samotności” powraca z powieścią o kobietach, które muszą walczyć o przetrwanie podczas Wielkiego Kryzysu w Stanach Zjednoczonych.

„Gdzie poniesie wiatr” to obraz „amerykańskiego snu” widziany oczami bohaterki, mieszkanki Teksasu, w 1934 r. – w czasie, kiedy miliony ludzi pozostają bez pracy, a susza pustoszy Wielkie Równiny. Kristin Hannah pokazuje rzeczywistość Wielkiego Kryzysu i świat, w którym społeczeństwo podzielone jest na tych, którzy żyją godnie, i na tych, którzy nie mają zupełnie nic.

W kwietniu warto zwrócić też uwagę na pozycję: „Taterniczki. Miejsce kobiet jest na szczycie”. W publikacji Agaty Komosy-Styczeń znajdziemy sylwetki kilku pokoleń taterniczek. Autorka opisała ich zmagania fascynujące nie tylko ze względu na sportowe osiągnięcia, ale z powodu trudności, jakie jej bohaterki musiały pokonać oddając się swojej pasji w świecie zarezerwowanym dla mężczyzn. 

Opisane nowości dostępne są w Księgarni Celownik (ul. Zwycięstwa 41, Gliwice), gdzie można zainspirować się jeszcze wieloma innymi interesującymi pozycjami – na miejscu sympatyczna obsługa udzieli rad i czytelniczych wskazówek.

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Wiolka 2021-04-22 21:40:14
    W kwietniu upolowałam lekką i fajną powieść przygodową M. Matlengiewicza "Tajemnica Coca-Coli" o przygodach Raya, który z fajtłapy z małego miasta chce zostać jedną z nielicznych osób, która, zna sekretny przepis coca-coli. Czy mu się uda? Tego nie zdradzę :)