Z polskim językiem jest jak z bezecnikiem. Bezwstydnie prowadzi nas na manowce gramatyki, a jego nieco cyniczne, niezależne wyjątki kierują nasze kroki na drogę przestępstw względem poprawności językowej. Z takiego humorystycznego założenia wyszedł zapewne autor książki, dziennikarz, pisarz i medioznawca Jacek Wasilewski, podejmując się napisania tej właśnie książki.
W książce, zagadnienia gramatyczne sprawiające rodakom zazwyczaj największe problemy, podzielone zostały na grupy rzezimieszków. Znajdziemy tam zatem m.in. Przypadkowe towarzystwo, Rzeczownikową brać, Klikę czasownika czy Niesłowne imiesłowy. Wasilewski opisuje ich funkcję w językowym półświatku i sygnalizuje czyhające zagrożenia. Przyswojenie tej cennej wiedzy z pewnością usprawni korzystanie z kłopotliwego języka ojczystego w codziennym życiu.

Ten – swobodnie pojmowany – podręcznik, iskrzy humorem, niosąc przy tym rzetelną wiedzę dotyczącą podstaw polskiej gramatyki. Ale nie dlatego zainteresował mnie tak bardzo. Autorką zabawnym rysunków jest gliwiczanka, Joanna Star Czupryniak, znana m.in. z wcześniejszych swoich pozycji książkowych opartych na grafice, takich jak „Kurza Twarz! Przeklinanka kolorowanka antystresowa” czy „Koty dziwaki. Odstresowująca książka dla całej rodziny”. Charakterystyczna kreska gliwickiej artystki rozpoznawalna jest zresztą nie tylko wśród miłośników książek, ale również ubrań, bowiem Joanna jest projektantką zdobionych graficznymi znakami ubrań spod znaku „Miso”.
Książka, która właśnie miała swoją premierę, ukazała się nakładem wydawnictwa Bosz.

Galeria

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • SUSAN BENSON 2021-07-02 11:05:41
    Witam Szanowni Państwo, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację projektu? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, polecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas przez e-mail: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp pod numerem: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i jesteśmy zobowiązani pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu ustrukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których powinieneś skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie finansowanie bezpośrednie - Otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie - Przystępne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki aprobaty - masz 99,9% szans na otrzymanie pożyczki * Elastyczna spłata - Musisz wybrać datę spłaty, tygodniowy, miesięczny lub roczny na okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza specjalistyczna. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku środków finansowych. Skontaktuj się teraz z moją firmą, możemy pomóc Ci pożyczyć, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie wniosku o pożyczkę za pośrednictwem E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com WhatsApp/Telegram: +447903159998 Pośrednicy/konsultanci/brokerzy mogą sprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy pracować razem z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.