Wielkanocna przerwa świąteczna to przede wszystkim czas spędzony z rodziną. Jak zorganizować aktywności, by wszyscy domownicy bawili się dobrze? Z pomocą przychodzą gry planszowe. Część z nich skonstruowana jest tak, by bez względu na wiek, każdy gracz przyjemnie spędził czas.
Poleca: Ludiversum – planszówkowa kawiarnia

Najlepszym sposobem spędzania wspólnych chwil są zajęcia, które oprócz mnóstwa radości przynoszą także naukę. Planszówki znowu coraz bardziej zyskują na popularności i oprócz tego, że bawią, mają wiele walorów edukacyjnych. 

Gram, czyli uczę się!

Gry planszowe to doskonałe doświadczenie z wielu powodów. Przekazują pewną porcję wiedzy, angażują emocjonalnie, wymagają działania i stanowią wyzwanie. W zależności czy to będzie gra nastawiona na rywalizację, czy na współpracę – planszówki uczą nowych umiejętności lub rozwijają już te nabyte. 
Gry planszowe cechuje ogromna różnorodność, zarówno w tematyce, jak i mechanikach. Możemy znaleźć gry, które kształtują przede wszystkim kompetencje językowe, wzbogacają słownictwo i rozwijają mowę, a przy tym stymulują wyobraźnię. Z pomocą planszowych ekspertów, czyli Ludiversum – planszówkowej kawiarni, subiektywnie przedstawiamy kilka propozycji gier rodzinnych i towarzyskich, które urozmaicą czas przy wspólnym świątecznym stole i przypadną do gustu małym i dużym członkom rodziny.

Dixit

Wśród wielu intrygujących produktów na rynku nie sposób nie zauważyć tej pozycji. Dixit to narracyjna gra karciana, w której wymyślamy i odgadujemy skojarzenia do wieloznacznych, bogato ilustrowanych kart. W każdej rundzie jedna z osób zostaje Bajarzem – wybiera dowolną kartę z ręki i podaje hasło (pojedyncze słowo, całe zdanie, cytat lub fragment piosenki czy filmu), które jej zdaniem odzwierciedla obrazek. Kolejne osoby wybierają spośród swoich kart po jednej pasującej do słów Bajarza, a następnie wszystkie obrazki są tasowane. Zadaniem graczy jest odgadnięcie, który obrazek był tym pierwszym.

Kotobirynt

Kotobirynt to miejsce, gdzie małe kotki potrzebują pomocy. Rozgrywka polega na takim przekręcaniu kart z tunelami, aby ułożyć bezpośrednie połączenie między kotkiem a opiekunem. Wygrywa osoba, która uratuje jak najwięcej kotków, czyli zbierze jak największą liczbę punktów podanych na kartach z kotkami. Gra uczy logicznego myślenia, dostosowywania do zmian, a także rozwija wyobraźnię przestrzenną. 

Było sobie życie

Stworzona na podstawie kultowego serialu animowanego gra, uczy nie tylko znajomości biologii czy zasad zdrowego życia na co dzień, ale także planowania strategii. Tytuł ten - chociaż opiera się na znajomości ludzkiego organizmu i zdrowia - dostarczy emocji przede wszystkim młodszym graczom. Rozgrywka polega na odpowiadaniu na pytania, czasem też zmierzenia się w pojedynku na wiedzę. Karty z pytaniami podzielone są na łatwe, trudne i ilustrowane, a prawidłowe odpowiedzi odkrywa się za pomocą magicznego detektora odpowiedzi. Wygrywa osoba, która zbierze komplet żetonów, którymi nagradzane są prawidłowe odpowiedzi.

Nie kupuj, wypożycz!

Gry planszowe bywają kosztownym wydatkiem, ale i to da się rozwiązać. Wypożyczalnie gier planszowych to dobre rozwiązanie, gdy w domu macie ich wiele albo po prostu chcecie wypróbować jakąś grę przed jej zakupem. Ludiversum oferuje wszystkim chętnym swoją bibliotekę gier. Wypożyczalnia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-19.00 (ul. Kamienna 7/1, Katowice). Ze względu na okres świąteczny będzie także czynna w sobotę między 13.00 a 18.00. Zasady są proste: przy pierwszym wypożyczeniu należy zapoznać się z regulaminem i zostawić  swoje dane kontaktowe, wybrać grę i wpłacić kaucję. Grę wypożycza się na min. 3 dni, a przy jej zwrocie następuje zwrot kaucji i regulowana jest opłata za wypożyczenie. Serdecznie polecamy

Pełny regulamin oraz listę gier wraz z cennikiem dostępna jest na stronie Ludiversum na Facebooku: www.facebook.com/ludiversum.

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj