W walentynki, czyli święto zakochanych, obdarowujemy bliskie nam osoby prezentami. Bukiety florystyczne to klasyk i prawdziwy lider wszelkich podarunków. Z okazji walentynek najczęściej są to czerwone róże - symbol miłości, namiętności i oddania., ale przecież wiązanka może powstać z innych kwiatów. Jakie kwiaty na walentynki wybrać?
Walentynkowy prezent to sprawa bardzo indywidualna. Zamiast na konwenansach powinno się skupić myśli na osobie bliskiej sercu. Jeśli rok w rok ofiarowujemy ukochanej osobie czerwone róże, może to być odczytane nie jako znak pamięci, ale jako brak pomysłu na prezent. Warto wyjść poza konwenanse i zdecydować się na bardziej oryginalną propozycję. Bukiet kwiatów ma przede wszystkim sprawić przyjemność, a nie być czymś, co kupujemy na siłę zgodnie z panującą modą. W takim razie, co wybrać? 

Oryginalne i ciekawe wiązanki florystyczne na walentynki czytelnikom Nowin Gliwickich poleca Julia Wielgus, florystyka z gliwickiej kwiaciarni Róża. 

Tulipany
Przepiękny i do tego obfity bukiet walentynkowy można stworzyć z tulipanów. Szczególnie, że w sprzedaży jest taka mnogość odmian, że można z nich przygotować kompozycję jedyną i niepowtarzalną. 

Frezje
Innym kwiatem polecanym na święto zakochanych jest frezja symbolizująca uznanie oraz zaproszenie do flirtu. Bukiet z frezji będzie nie tylko wesoły i kolorowy, ale także pięknie pachnący.

Goździki
Kolejną propozycją kwiatów na walentynki są, powracające do łask, goździki. Możemy wybrać goździki gałązkowe, o drobnych kwiatach, ale może lepiej zamówić bukiet z goździków o dużych kwiatach. Wielką zaletą goździków jest ich duża trwałość. Taki walentynkowy bukiet długo będzie przypominał o święcie zakochanych.

Gerbery 
Nie zapominajmy o gerberach. W sprzedaży dostępnych jest wiele ich odmian różniących się między innymi wielkością i barwą kwiatów, z których można stworzyć oryginalny bukiet.
Pamiętajmy, że kwiaty na walentynki to dobry pomysł, zawsze!

Jeżeli jednak stanowczo wybieramy róże, pomyślmy o innych kolorach niż czerwony. 

Symbolika kolorów róż:

Różowa róża - symbol samych pozytywnych uczuć. Ta barwa nie ma żadnego drugiego dna. Jeśli wręczamy ukochanej różowe róże to znak, że kochamy, szanujemy, podziwiamy, jesteśmy pełni wdzięczności.
Żółta róża - może symbolizować zazdrość, ale także przyjaźń i uznanie. Bukiet żółtych róż to wyraz radości z czyjegoś sukcesu, choć, warto pamiętać, że przez niektórych może zostać odebrany jako oznaka zazdrości i nieszczerych intencji.
Biała róża - oznacza niewinność. Róże w tym kolorze to wyraz szacunku, oddania i czystych intencji.
Róża herbaciana - symbolizuje chęć pogłębienia relacji.

Galeria

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Dorka 2021-02-10 23:11:07
    Bardzo lubię tulipany, w tamtym roku mąż mnie zaskoczył czerwonym bukietem z poczty kwiatowej a ciekawa jestem co wymyśli teraz. Nie obraziłabym się na kolejne naręcze tulipanów, trochę wiosny w mieszkaniu się przyda :)