Uwielbiam satyrę w każdej jej postaci. Nie mogła mnie zatem nie zachwycić genialna wystawa prac Małgorzaty Lazarek, zatytułowana „Nakaz wstępu”. 
Niniejszym zatem i ja nakazuję Wam wstąpić do Galerii Melina i zawiesić oko na pełnych humoru kolażach i rysunkach autorki. Są rześkim oddechem w świecie artystycznego zadęcia i jednocześnie pobłażliwym uśmiechem w stronę dziecięcej nieprecyzyjności. Ich zaletą jest także i to, że jak każda informacja, która ma szansę trafić do współczesnego adresata, prace aktorki są szybkie do odczytania choć wystarczająco treściwe.

Tak o swoich zabawnych dziełach mówi sama autorka:
 „Żyrafa jest najwyższą forma życia” to prawda ogólnie znana zwłaszcza czytelnikom Humorów zeszytów szkolnych. Te dowcipne teksty drukowane na ostatniej stronie  Krakowskiego tygodnika „Przekrój” stały się dla mnie źródłem inspiracji twórczej. Dodatkowo lektura tych zabawnych tekstów ma ogromne znaczenie terapeutyczne – poprawia humor, wprowadza dobry nastrój. Teksty humorów to pomyłki, lapsusy słowne i  nieporadności językowe zawarte w wypracowaniach uczniowskich. „Klasyka humoru, zważywszy na to, że równie przedni koncept pasowałby do zbioru „W oparach absurdu” Juliana Tuwima i Antoniego Słonimskiego, albo do tekstu z Kabaretu Starszych Panów pióra Jeremiego Przybory.” Ilustrując te teksty staram się aby rysunek  był autonomicznym uzupełnieniem treści.”
Kuratorem wystawy jest Bartłomiej Kozłowski. Plakat stworzył Artur Szczyrbowski.
Polecam – Galeria Melina, ul. Częstochowska 16.

Galeria

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • SUSAN BENSON 2021-10-13 01:25:07
    Witam Szanowni Państwo, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację projektu? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, polecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp pod numerem: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i jesteśmy zobowiązani pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu ustrukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których powinieneś skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie finansowanie bezpośrednie - Otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie - Przystępne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji - masz 99,9% szans na otrzymanie pożyczki * Elastyczna spłata - Musisz wybrać datę spłaty, tygodniowy, miesięczny lub roczny na okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza specjalistyczna. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku środków finansowych. Skontaktuj się teraz z moją firmą, możemy pomóc Ci pożyczyć, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie wniosku o pożyczkę za pośrednictwem E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com WhatsApp/Telegram: +447903159998 Pośrednicy/konsultanci/brokerzy mogą sprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy pracować razem z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.