Poleca Natalia Drymlak. W ubiegłym roku premierę miała najnowsza książka Katarzyny Boni — „Auroville. Miasto z marzeń” pozycję, na którą warto zwrócić uwagę. 
To reportaż o miejscu, o którym większość z nas zapewne nie miała pojęcia. Auroville to eksperymentalnie założone miasto w południowych Indiach, neutralne miejsce do życia, które pozbawione ma być wszelkiego nacechowania politycznego czy religijnego. 
Sto pięćdziesiąt kilometrów od Ćennaju, stolicy stanu Tamilnadu w Indiach, w 1968 roku powstało idealne miejsce na ziemi – Auroville. Miasto założone ponad pięćdziesiąt lat temu na pustyni, gdzie dziś rośnie dżungla, stworzyli ludzie z całego świata, ochotnicy, wierzący, że praca nad sobą, poszerzanie świadomości, pogłębianie duchowości i oddanie misji charyzmatycznej Matki stanowią drogę do realizacji marzenia o utopijnym społeczeństwie. 
Matka, to przydomek Mirry Alfassa, Francuzki, partnerki duchowej hinduskiego polityka, filozofa i jogina – Sri Aurobindo. Alfassa była inicjatorką założenia miasta utopii, przedsięwzięcia zrealizowanego przy wsparciu UNESCO. W założeniu Auroville miało funkcjonować bez pieniędzy, bez policji i prawa własności do ziemi czy nieruchomości – stać się miejscem, w którym ludzkość zjednoczy się ponad podziałami, by w pokoju i braterstwie doskonalić się w duchowym rozwoju. Czy takim się stało? Czy udało się stworzyć miasto, które nie należy do nikogo? Czy udało się stworzyć edukację wyzwalającą duszę? Czy Auroville to sekta? Czy Auroville to miejsce, czy stan umysłu? 
Odpowiedzi na te pytania opisała Katarzyna Boni w książce „Auroville. Miasto z marzeń”. Jej reportaż przedstawia historię Matki i powstawania idealnego miejsca na ziemi oraz losy jego mieszkańców, przybyłych z całego globu. 
-Boni opisuje Auroville z perspektywy osoby, która spędziła tam w sumie kilkanaście miesięcy. Autorka zaprasza nas do świata, który wydaje się na poły fantastyczny, odrealniony, na poły przypominający przedziwny dobrowolny, rygorystyczny obóz pracy. 
Czytając opowieść Boni, zachwyt miesza się z wątpliwościami, błogość z niepokojem - mówi Natalia Drymlak, księgarka z gliwickiej księgarni Celownik. - Ta pozycja, to nie tylko ciekawa opowieść o miejscu i ideach, ale też historia pewnych ludzi i ich marzeń - dodaje Natalia. 
Do końca miesiąca w Księgarni Celownik trwa promocja (-30%) na książki Wydawnictwa AGORA. Wybrane pozycje, w tym „Auroville. Miasto cudów” można nabyć w atrakcyjnej, obniżonej cenie. 
wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Claudia Klein 2021-03-09 10:24:08
    Witam i witam w Spotcap Global Financial Services, Nazywam się Claudia Klein, jestem Niemką i oferuję wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro, a my udzielamy pożyczek o niskim oprocentowaniu 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Przyznaję, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem.Dla osób fizycznych, które mają problem finansowy i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz zaciągnąć pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje kiedykolwiek i gdziekolwiek tego potrzebujesz Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i natychmiast się z Tobą skontaktujemy Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach !!