Kryterium w Wieluniu. Kolarze z Gliwic dzielnie walczyli

Każdy weekend to kolejne wyzwanie dla młodych kolarzy Grupy Kolarskiej Gliwice. Wyścigowa karawana przemieszcza się z miasta do miasta, a przed zawodnikami nowe zadania. Dwa tygodnie temu krajowa czołówka juniorów młodszych i młodzików rywalizowała w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Szlakami Jury, a w minioną niedzielę w Kryterium Ulicznym w Wieluniu.
  
więcej

Kajakiem po Kłodnicy i kanale

Śląskie Stowarzyszenie Kajakowe „Wiking” przy Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Gliwicach zaprasza na VII Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Ślonskie fedrowanie kajakiem po Kanale Gliwickim i Kłodnicy”. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę, 27 i 28 maja.
więcej

Rally Sprint już w sobotę, czyli rajdowe ściganie na giełdzie samochodowej

 W sobotę, 27 maja na terenie gliwickiej giełdy samochodowej odbędzie się 4. Gliwicki Rally Sprint o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice. Zaplanowano jedną próbę sportową na nawierzchni szutrowej, na dystansie 1,5 km, którą uczestnicy przejadą trzykrotnie, a także specjalne kryterium o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Moto Sport Gliwice.

więcej

Najemnik znowu na medal

Z trzema medalami wróciły młode  reprezentantki Najemnika Gliwice z Mistrzostw Polski Kick Boxing Light Conta, które odbyły się Rydzynie.

więcej

Brat pozazdrościł bratu

 Kilka tygodni temu pisaliśmy o sukcesach pięściarzy GUKS Carbo Gliwice. Najpierw, w marcu Lidia Figura po raz kolejny została mistrzynią Polski seniorek, a jej kolega klubowy Maksymilian Gibadło wywalczył w kwietniu brązowy medal mistrzostw Polski. Maj również sypnął sukcesem. Stanisław, brat Maksymiliana Gibadło, był drugi podczas 34. Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Feliksa Stamma.

więcej

GTK o krok od finału play-off

Tylko niepoprawni optymiści mogli zakładać, że po dwóch meczach w Łańcucie, to koszykarze GTK Gliwice będą prowadzić w rywalizacji z tamtejszym Max Elektro Sokołem 2:0.


więcej

Pasmo sukcesów wspinaczy GTW

Jan Kroszka
Jan Kroszka trenujący pod okiem Andrzeja Rawskiego dostał powołanie do reprezentacji Polski w konkurencji wspinania na czas.

więcej

Zagra na Roland Garos

 Gliwiczanin Martyn Pawelski z klubu sportowego Mostostal Zabrze zwyciężył w polskim turnieju Longines Future Tennis Aces 2017 i wraz z opiekunem pojedzie na światowe finały LFTA w Paryżu, które odbywają się w trakcie trwania turnieju wielkoszlemowego Roland Garros.

1 więcej

Justyna Ciborska wicemistrzynią Polski w kickboxingu

Po raz kolejny znakomity występ zanotowała gliwicka kickboxerka, 16-letnia Justyna Ciborska. Podczas rozegranych w Nowym Targu Mistrzostw Polski Kickboxing Low Kick nasza zawodniczka startując junior kat. +60kg wywalczyła srebrny medal.

więcej