Karnety na Piasta już w sprzedaży. Są upusty

Trwa otwarta sprzedaż karnetów na mecze Piasta w I części sezonu 2017/18. Zakupu można dokonać w punktach kasowych klubu oraz poprzez aplikację internetową www.biletypiast-gliwice.eu. Sprzedaż biletów na spotkanie 2. kolejki Ekstraklasy rozpocznie się dzisiaj, we wtorek 18 lipca. Karnety będzie można kupować do 9. kolejki Ekstraklasy, czyli do meczu z Lechią Gdańsk. W ramach karnetu przy Okrzei obejrzeć będzie można dziesięć spotkań Ekstraklasy (dwa spotkania TOP oraz osiem kategorii zwykłej).

 


więcej

Piast zaprezentował drużynę i przegrał sparing

Tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek Piast zaprezentował drużynę i nowe koszulki. Znalazło się w niej 24 zawodników. Po obozie w Opalenicy trener Dariusz Wdowczyk zrezygnował z usług Bartosza Szeligi, Edvinasa Girdvanisa, Jakuba Freitaga, Kacpra Będzieszaka i Bartosza Waleńcika. Jakie będą teraz ich losy, okaże się wkrótce.
 
więcej

Mali mistrzowie – Bartosz Marut

Kolarstwo przez nas podziwiane to oczywiście wyścigi rangi Tour de France czy dookoła Polski. Kolarstwo, które kreuje młodzieńcze namiętności, to jednak zawody nastoletnich dzieci. To tu rodzą się mali mistrzowie. Cześć z nich przetrwa lata treningów i pokus, stanie się idolami. Droga to jednak długa i trudna.
więcej

Piast szykuje się do ligi. W sobotę prezentacja drużyny

Piast Gliwice ostro szlifuje formę przed nadchodzącym sezonem w piłkarskiej ekstraklasie, który niebiesko-czerwoni inaugurują 15 lipca wyjazdowym meczem z Cracovią.  Po urlopach, 26 czerwca, gliwiczanie wyjechali na zgrupowanie do Opalenicy. Obóz potrwa do czwartku, 6 lipca.
więcej

Lekkoatleci Piasta dobrze zaczęli sezon

Młodzi lekkoatleci Piasta Gliwice rywalizowali na mistrzostwach Śląska, które rozegrano w pierwszy weekend czerwca w Bielsku-Białej. Trenerom udało się dobrze przygotować swoich podopiecznych do sezonu letniego. Gliwiczanie zdobyli aż 14 medali – 5 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych.


więcej

Mastersi na medal

Sebastian Laskowski pierwszy z lewej
Duży sukces odnieśli gliwiccy mastersi judo podczas rozegranych w Chorwacji mistrzostw Europy.
więcej

Sportowcy nagrodzeni

Foto Zdzisław Daniec. Nagrodę z rąk Krystiana Tomali, zastępcy precydenta Gliwic, odbiera Konrad Żurowski drużynowy mistrz Europy w modelarstwie lotniczym.
Najlepsi gliwiccy sportowcy odebrali nagrody za wyniki osiągnięte w 2016 roku. Byli wśród nich m.in. pięściarze, hokeiści, judocy i szermierze. Wyrazy uznania powędrowały także do 30 trenerów.

więcej

Beach soccer na najwyższym poziomie

Nawet fatalna aura (silny wiatr, intensywne opady deszczu oraz temperatura 12 stopni Celsjusza) nie storpedowały wielkiego sportowego święta, jakie miało miejsce w dniach 17-18 czerwca 2017 w Gliwicach. Na Milenium Arenie rywalizowali uczestnicy pucharowych zmagań w beach soccerze (piłce nożnej na piasku).
więcej

Emocje gwarantowane. Dziś zaczyna się Milenium Beach Soccer Cup 2017

Już dzisiaj zaczyna się prawdziwe święto w piłce nożnej plażowej. Najlepsze krajowe drużyny zjadą do gliwickiej Brzezinki na Milenium Arenę (ul. Płocka 16), by od 17 do 18 czerwca walczyć o zwycięstwo w prestiżowym ogólnopolskim turnieju Milenium Beach Soccer Cup 2017.

więcej

Siedem tytułów kolarzy

Świetnie spisali się młodzi kolarze Grupy Kolarskiej Gliwice, startujący w miniony weekend w Koziegłowach i Pińczycach. W ramach wyścigów Pucharu Polski rozegrano tam mistrzostwa Śląska w jeździe indywidualnej na czas i ze startu wspólnego.
 
więcej