„Chudy” – szermiercza ikona Piasta. 55 lat w jednym klubie!

W środowisku szermierczym Polski i Europy znają go prawie wszyscy. Fechmistrz Maciej Chudzikiewicz (67 lat) obchodzi w tym roku jubileusz 55-lecia związku z szermierką i GKS Piast Gliwice. Popularny „Chudy”  to niewątpliwie ikona gliwickiego klubu. Nie ma trenera i działacza, który tak długo pracowałby w Piaście!

więcej

Jagoda najlepsza. Szpadzistka Piasta wygrała w Pucharze Czech

Bardzo udanie rozpoczęła nowy sezon Jagoda Zagała. Szpadzista Piasta Gliwice była najlepsza w zawodach Pucharu Czech Seniorów w Pradze.
Z dobrej strony pokazali się też Mateusz Nycz i Bartosz Staszulonek. Nycz zakończył turniej na szóstym, a Staszulonek na siódmym miejscu.

więcej

Wygrana GSF w I lidze futsalu

Cztery mecze i trzy wygrane, to dotychczasowy bilans drużyny GSF Gliwice, która występuje w pierwszej lidze futsalu. Podopieczni trenera Błażeja Korczyńskiego pokazali siłę w dwóch pierwszych spotkaniach, demolując kolejno Futsal Nowiny 8:1 i Remedium Hybryd Pyskowice 7:1. W trzeciej kolejce nasz zespół uległ na wyjeździe GKS Tychy 2:5.

więcej

Westernowe sukcesy młodej gliwiczanki

Julia Steuer, 15-letnia gliwiczanka , wywalczyła mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski w westernowej odmianie zawodów jeździeckich. Zawody rozgrywane były w Tarnowie, a nasza reprezentantka triumfowała w kategorii trail junior (dla zawodników od 14 do 18 lat) i była druga w kategorii trail open.więcej

Przełaj czas zacząć. Kolarze z Gliwic ścigali się na Słowacji

Gliwiccy kolarze rozpoczęli kolejny sezon wyścigów przełajowych. Na pierwszy start wybrali Rakovą na Słowacji. Nieopodal tej miejscowości urodził się i stawiał pierwsze kolarskie kroki aktualny mistrz świata Peter Sagan. Jego następcy, zakochani w konkurencji, przygotowali trasę godną Pucharu Słowacji i wyścigu rangi UCI.

więcej

Turniej Trzech Zamków. Rywalizowali modelarze lotniczy

Nazwa turnieju nawiązuje do średniowiecznych zamków znajdujących się w Gliwicach, Toszku i Raciborzu, a sam turniej to cykl zawodów zaliczanych do Pucharu Świata Międzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI) w klasie Modeli Szybowców Sterowanych Automatycznie F1E. Są to szybowce swobodnie latające, przystosowane do lotów na zboczach.

więcej

Reprezentacja Polski zagra przy Okrzei

Od 4 do 10 października Śląski Związek Piłki Nożnej będzie organizatorem Turnieju Kwalifikacyjnego Mistrzostw Europy Under 19, którego dwa mecze rozegrane zostaną na Stadionie Miejskim w Gliwicach. 4 października o godzinie 16.00 swój pierwszy mecz rozegra tu reprezentacja Polski. Biało-czerwoni zmierzą się z rówieśnikami z Irlandii Północnej, a trener Orląt Dariusz Dźwigała bardzo liczy na wsparcie kibiców. Natomiast w drugim meczu na gliwickim obiekcie, 7 października o godzinie 12.00 spotkają się juniorskie reprezentacje Niemiec i Irlandii Północnej
więcej