W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej Orlen Basket Ligi Tauron GTK Gliwice pokonał na wyjeździe Muszyniankę Domelo Sokół Łańcut 96:71 (20:15, 33:24, 25:15, 18:17). W spotkaniu w Łańcucie Kadre Gray zdobył 12 punktów, 12 zbiórek i 11 asyst, co oznaczało jego drugie triple-double w tym sezonie Orlen Basket Ligi! Wcześniej Kanadyjczyk w spotkaniu z Treflem Sopot zdobył 11 punktów, 11 zbiórek i 10 asyst.

Mecz zaczął się od prowadzenia gospodarzy (którzy po porażce z GTK żegnają się w ekstraklasą), ale gliwiczanie rychło doskoczyli i zbudowali przewagę, której nie oddali do końca meczu. W pierwszej kwarcie nie była ona zbyt duża, w kolejnej GTK coraz bardziej uciekało jednak miejscowym. Gliwiczanie bardzo dobrze prezentowali się zza łuku (trafili 10 na 19 "trójek"). W trzeciej kwarcie przewaga GTK stopniała do 7 punktów, lecz potem goście znowu zaczęli uciekać i przed ostatnią odsłoną w zasadzie zamknęli mecz, bo ich przewaga sięgnęła aż 24 punktów (54:78). W ostatniej odsłonie GTK w pełni kontrolowało przebieg wydarzeń na parkiecie i pewnie wygrało 96:71.

W ostatnim meczu sezonu Tauron GTK zagra w sobotę, 27 kwietnia w PreZero Arenie Gliwice z MKS Dąbrową Górniczą. Początek o godzinie 17.30.

Tauron GTK Gliwice: Koby McEwen 22, Terry Henderson 15, Kadre Gray 12, Martins Laksa 10, Łukasz Frąckiewicz 10, Aleksander Busz 8, Michał Samsonowicz 7, Maciej Bender 6, Chris Czerapowicz 4, Tomasz Śnieg 2