Remont paraliżuje dojazd. Gdzie są drogowcy?

Dla wielu pyskowiczan wydłużył się czas spędzany w samochodzie. A to za sprawą zatoru na granicy miasta i Gliwic, który trwa już od kilku tygodni. Utrudnienie spowodowane jest budową nowego przepustu.
2 więcej

Uroczystości w Magdalence. 25 lat po pamiętnym pożarze

W powiecie gliwickim miejscem najbardziej związanym z pamiętnym pożarem z 1992 r. w Rudach Raciborskich  jest kaplica św. Marii Magdaleny w Tworogu Małym. Co roku od 25 lat, w pierwszą niedzielę września, odprawiana jest tu msza upamiętniająca te wydarzenia. Tak też było w tym roku.

więcej

Pyskowice: miasto pomoże usunąć azbest

Na terenie Pyskowic trwa zbieranie informacji w celu określenia ilości materiałów zawierających azbest, zalegających na prywatnych posesjach. Inwentaryzacja jest wstępem do działań zmierzających do usunięcia niebezpiecznego materiału.
więcej

Lubię się zmęczyć. O sportowej pasji pyskowickiego nauczyciela

Sportowiec, nauczyciel, działacz, trener. To dzięki jego zaangażowaniu głośno jest o pyskowickiej siatkówce, a o jego podopiecznych pytają możne kluby z okolic.  Wojciecha Staszewskiego (36 lat) już od dzieciństwa ciągnęło do sportu. Rekordy szkoły, lekkoatletyczne triumfy spowodowały, że… przez chwilę został piłkarzem.
więcej