W obronie toszeckiej interny

Śląski Narodowy Fundusz Zdrowia przymierza się do likwidacji oddziału internistycznego przy toszeckim szpitalu psychiatrycznym. Zdaniem urzędników, do obsługi mieszkańców z tego terenu wystarczą placówki w Knurowie i Pyskowicach. Ludzie są niezadowoleni i zbierają podpisy za pozostawieniem oddziału. Zaangażował się również zarząd powiat gliwickiego, podejmując stosowną uchwałę. Pomocną dłoń wyciągnął poseł Jerzy Polaczek. Czy ta koalicja uchroni oddział przed zamknięciem?

więcej

Koło Chłopa. Panowie ze Stanicy założyli bractwo na wzór koła gospodyń

Ubiegłoroczne wspólne barbórkowo-andrzejkowe spotkanie stanickiego Koła Chłopa z wójtem gminy Pilchowice - Maciejem Gogullą
Są konkurencją dla gospodyń - i gotują, i sprzątają – a jest ich około czterdziestu. Najstarszy ma 85 lat, najmłodszy trochę ponad 20. Mężczyźni ze Stanicy w gminie Pilchowice - na wzór kół gospodyń wiejskich – założyli w swojej wsi Koło Chłopa, pierwsze takie w Polsce. Członkiem bractwa może zostać jedynie mężczyzna.

więcej

Knurów: żłobek za 8 milionów

31 marca kończy się rekrutacja do nowego miejskiego żłobka w Knurowie. To już drugi z terminów. Nabór należało powtórzyć z powodu kłopotów w realizacji inwestycji. Zawirowania związane z wykonawcą spowodowały również, że budowa stała się istotnie droższa.
więcej

W toalecie z Pilchowic doładujesz telefon. Bo to smart WC

Smart WC nie wymaga pracownika obsługi. Automatycznie poda mydło i tak samo po nas posprząta. Właściwie to toaleta wszystko robi sama. A teraz jeszcze pozwala dodatkowo wykorzystać spędzony u siebie czas. Wchodząc do nowoczesnej ubikacji firmy Budotechnika będziemy mogli również… naładować telefon. 
10 więcej

Knurów: lokale socjalne jak spod igły

Urząd miejski zabiega o eurodotację na zrewitalizowanie historycznego budynku przy ul. Słoniny 25. Te pieniądze to szansa na stworzenie ośmiu komfortowych mieszkań socjalnych.
więcej

100 tys. zł premii za porzucenie roli

13 marca rozpocznie się nabór wniosków w sprawie uzyskania pomocy na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich. Pieniądze rozdzielane będą w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014–2020.
więcej

Powiat: uczniowie opowiedzą o swojej wyprawie do Chin

Jutro podsumowanie projektu "Szkolna Ekspedycja Pilchowice - Chiny przez Knurów". Uczniowie z naszego powiatu przebyli kilka tysięcy kilometrów w dwa tygodnie, zwiedzili najcenniejsze zabytki świata, poznali egzotyczną kulturę. Teraz podzielą się swoimi wrażeniami z tej przygody. 
więcej