Rolniku, pilnuj się! Finał konkursu "Wygraj z nami"

Wyjątkowy charakter miało wręczenie nagrody zwycięzcy listopadowej edycji konkursu „Wygraj z nami”, organizowanego przez Placówkę Terenową KRUS w Gliwicach oraz „Wiadomości Powiatu Gliwickiego”. Wśród gości był Piotr Dobosz – dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie.

więcej

Świąteczny kiermasz w Poniszowicach

Po raz jedenasty, z dala od miejskiego zgiełku i przepełnionych centrów handlowych, w Gminnym Ośrodku Kultury w Poniszowicach odbył się kiermasz świąteczny, zorganizowany przez radę rodziców, nauczycieli, uczniów, dyrekcję Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Poniszowicach, Gminę Rudziniec oraz GOK Poniszowice.
 
więcej

W Pyskowicach będzie jaśniej i ekologiczniej

W pięciu punktach Pyskowic pojawią się nowe, ekologiczne latarnie. Słupy oświetlenia hybrydowego powstaną w miejscach, które inaczej pozostałyby bez światła. Doświetlenie zostanie wykonane za środki unijne. 
więcej

Toszecki jarmark adwentowy już w sobotę

Jarmark jak co roku, organizowany będzie w zaułkach toszeckich uliczek: Chrobrego, Kilińskiego i Szewskiej. W tym roku gwiazdami będą: Zespół Avocado, bard poezji śpiewanej Tomasz Żółtko oraz Antek Smykiewicz.
więcej

Pyskowice: kapnęły pieniądze na przydomowe oczyszczalnie

Pyskowicom daleko do miana miasta w pełni skanalizowanego. Jednym z rozwiązań dla terenów niepodłączonych do sieci centralnej są przydomowe oczyszczalnie ścieków. Pozyskano właśnie na ten cel pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
więcej

Historyk z Rachowic z zacięciem leśnika

Malo brakowało a zostałby leśnikiem. Ostatecznie skończył historię w Opolu i dzisiaj nie tylko uczy tego przedmiotu, ale mocno pielęgnuje też historię regionalną. Miłość do natury tkwi w nim jednak głęboko. Jest strażnikiem łowieckim, sekretarzem koła i… hodowcą.
   
więcej