Wciąż jestem chłopakiem z Pyskowic

Grzegorz Cebula, czyli C-BooL, jeden z najpopularniejszych polskich DJ-ów i producentów muzycznych, wywiadów udzielać nie lubi, więc robi to rzadko. Dla „Nowin Gliwickich” zrobił wyjątek. Może dlatego, że jest z Pyskowic.


4 więcej

Ze szpitala w Knurowie do parlamentu w Brukseli

Cztery pielęgniarki oraz kierowniczka techników medycznych pracowni diagnostyki obrazowej szpitala w Knurowie miały okazję zwiedzić Parlament Europejski i stolicę Unii. Do Brukseli panie zaprosił poseł Janusz Korwin-Mikke. 
więcej

Najlepsze zdjęcie jest ciągle przede mną. Fotograficzna pasja byłego burmistrza

Don McCullin, nestor fotoreporterów, powiedział kiedyś, że fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz czuciem. - Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie, patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali – mówił. 58-letni Jan Turkiewicz z Pyskowic podpisuje się pod tym stwierdzeniem obiema rękami. Znajomi mówią o nim, że to najprawdopodobniej najlepszy burmistrz wśród fotografów i najlepszy fotograf wśród burmistrzów.
więcej

Przy szpitalu w Knurowie powstał ośrodek liposukcji

W knurowskim szpitalu można już odessać tłuszcz, powiększyć piersi, zoperować odstające uszy, wymodelować pośladki. A mężczyźni mogą pozbyć się ginekomastii. Do placówki z naszego powiatu przyjeżdżają uznani w kraju specjaliści chirurgii plastycznej. 
9 więcej

Huk aramat na toszeckim zamku

W najbliższą sobotę i niedzielę (8 i 9 lipca) w Toszku odbywać się będzie VII Pokaz Artylerii Brackiej Bractw Kurkowych.


więcej

Czarodziejka z Pędzelka. Pani Ewa sztuką uwrażliwia ludzi

Ewa Hajduk (47 l.), osoba pełna pasji i ciepła. Jest instruktorką plastyki oraz rękodzielnictwa w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach. O tym, co dzisiaj robi i co stanowi sens jej życia, zadecydowały dramatyczne wydarzenia sprzed lat.
 
więcej

Interna w Toszku uratowana

Oddział internistyczny szpitala psychiatrycznego w Toszku – wbrew wcześniejszym obawom – nie zostanie zlikwidowany. Takie zapewnienia padły podczas spotkania zorganizowanego w Starostwie Powiatowym w Gliwicach. Wzięli w nim udział przedstawiciele samorządów wojewódzkiego, powiatowego i lokalnego, dyrekcja szpitala oraz dyrektor ŚOW NFZ w Katowicach.

więcej

Fredek, który kocha bieganie. O sportowej pasji pyskowiczanina

Alfred Podolak opiekuje się młodymi sportowcami z Pyskowic. Funduje stroje i sprzęt lekkoatletyczny, sprowadza trenerów, organizuje turnieje. Wszystko po to, by wyłowić sportowe perły. Nie chce pozwolić, aby marnowały się talenty. On jako rokujący biegacz został odkryty za późno.


1 więcej