Pionier artystycznego tatuażu w Polsce i muzyk w grupie tatuażystów. Piotr Wojciechowski i jego historia igłą pisana

Artysta sztuki ciała, wydawca, muzyk, punk. Piotr Wojciechowski to przedsiębiorca nietypowy. Ma zakład, daje pracę, płaci podatki. Ale na spotkanie z klientem nie stroi się w garnitur, nie rozstaje z glanami, a w ręce, częściej niż długopis, trzyma elektryczną maszynę z igłą.
więcej

Zaczytany Igor. Społeczna pasja jedenastolatka

Koledzy często go upominają: Igor, tylko nie czytaj. Bo zdarza się, że w trakcie pasjonującej zabawy nagle znika. A po jakimś czasie odnajduje się w innym pokoju. Oczywiście z książką.
więcej

Antoni, który myśli, że jest człowiekiem. O sznaucerze rzecznika policji

Rodzina nadkomisarza Marka Słomskiego, oficera prasowego gliwickiej policji, składa się, prócz niego, z pięciu osób: żony, syna, dwóch córek oraz Santosa. Santos wprawdzie ma cztery łapy, mordę i należy do rasy sznaucerów, ale że jest psem, do wiadomości nie przyjmuje…


więcej

Anioł z Gliwic na szczytach gór. Zawsze z "Nowinami"

Na zrealizowanie swojego marzenia potrzebował 104 dni. Zaczął 14 maja br., wchodząc na Biskupią Kopę w Górach Opawskich. Skończył 26 sierpnia, zaliczając Lackową w Beskidzie Niskim. Podróżując samochodem pomiędzy początkami szlaków, wiodących na kolejne wzniesienia, przejechał ponad sześć tysięcy kilometrów. Gdyby zsumować wszystkie zdobyte w tym roku szczyty, to – zachowując, oczywiście, proporcje – wszedł więcej niż trzy razy na Mount Everest.
więcej

Wlepiał mandaty, podaje kartę dań. Policjant zamienił mundur na fartuch kucharza

Na gastronomicznej mapie Gliwic pojawił się nowy punkt. „Po prostu, co najlepsze dla Ciebie” to bistro z kuchnią Dalekiego Wschodu. Sprawdziliśmy, czy faktycznie warto skorzystać z zachęty. I obok niespodzianek, niezwykłości kulinarnych, spotkaliśmy największą - Łukasza Smerkowskiego, byłego policjanta drogówki, który w gotowaniu odnalazł sens życia.

więcej

Minęło 40 lat znanego w całej Polsce gliwickiego zespołu Gwar

Już ponad 40 lat zaraża muzyką kolejne pokolenia młodych ludzi. Eugeniusz Siwiec (65 l.) od jakiegoś czasu znów mieszka w Wojsce (obok Wielowsi), skąd pochodzi. Całe życie związany był jednak z Gliwicami. To tutaj urodziło się jego muzyczne dziecko, znany w całym kraju i wielokrotnie nagradzany zespół Gwar.
      
więcej

Przez Alpy na rowerze. Relacja z wyprawy gliwiczanina

Dziś pomysł na kilkudniowy urlop z rowerem. Oto jak jeden z długich wakacyjnych weekendów spędził goszczący już na naszych łamach gliwicki policjant – podróżnik – rowerzysta Waldemar Nitychoruk. Ostrzegamy: to propozycja wyłącznie dla osób z dobrą kondycją! 
więcej