Ludzie z pasją. Anioł na szczytach gór

Na zrealizowanie swojego marzenia potrzebował 104 dni. Zaczął 14 maja br., wchodząc na Biskupią Kopę w Górach Opawskich. Skończył 26 sierpnia, zaliczając Lackową w Beskidzie Niskim. Podróżując samochodem pomiędzy początkami szlaków, wiodących na kolejne wzniesienia, przejechał ponad sześć tysięcy kilometrów. Gdyby zsumować wszystkie zdobyte w tym roku szczyty, to – zachowując, oczywiście, proporcje – wszedł więcej niż trzy razy na Mount Everest.
więcej

Przez Alpy na rowerze. Relacja z wyprawy gliwiczanina

Dziś pomysł na kilkudniowy urlop z rowerem. Oto jak jeden z długich wakacyjnych weekendów spędził goszczący już na naszych łamach gliwicki policjant – podróżnik – rowerzysta Waldemar Nitychoruk. Ostrzegamy: to propozycja wyłącznie dla osób z dobrą kondycją! 
więcej

Ona i jej zwierz. Aktorka Agnieszka Batóg: mam korbę na punkcie Korby

Agnieszka Batóg - aktorka, animatorka, dziennikarka, założycielka kolektywu teatralnego „Lufcik na korbkę”, współorganizatorka gliwickich Uliczników. Ona i jej ruda czupryna są wszędzie, gdzie dzieje się coś ciekawego.  Dziewięć lat temu jej życie wywróciło się do góry nogami: wzięła psa. 
więcej

Piotr Lachowski: jubiler spod znaku diamentów

Mieć z życia frajdę, podróżować, zwiedzać egzotyczne kraje, a jeszcze na tym zbijać fortunę. Można żyć jak arabski książę, będąc handlarzem kamieni szlachetnych. Taką receptę na ekscytującą przyszłość podsunął młodemu Piotrowi Lachowskiemu artykuł w „Gazecie Prawnej”. Minęły lata. Dzisiaj jest certyfikowanym ekspertem diamentów, dzieli czas między giełdy jubilerskie na trzech kontynentach. Ma satysfakcję, choć zamiast bajkowego świata znalazł życie na walizkach.    
więcej