Zakończyła się runda zasadnicza w FOGO Futsal Ekstraklasie. Piast zakończył rywalizację na trzecim miejscu i rozpoczyna batalię w fazie play-off, której stawką jest mistrzostwo Polski. Sośnica zajęła przedostatnie miejsce w lidze i żegna się z futsalową elitą.

Podopieczni Orlando Duarte przed tą ostatnią kolejką mogli nawet wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli, ale do tego potrzebne było zwycięstwo w Opolu z Dremanem Komprachcice i przegrane wyprzedzających ich Constractu i Rekordu. Piast wygrał 4:3, lecz triumfowali także lubawianie i bielszczanie. Spotkanie z Dremanem lepiej zaczęli gospodarze. Błąd gliwiczan wykorzystał Brayan Parra Toloza i w 11. minucie otworzył wynik. Piast minutę później doprowadził do remisu, a autorem gola był Kamil Roll. Między 16. a 17. minutą miejscowi dwa razy pokonali Michała Widucha. Najpierw zrobił to Vadym Ivanov, a na 3:1 podwyższył Arkadiusz Szypczyński. Piast jeszcze przed przerwą zdobył bramkę kontaktową. Po świetnej akcji Ricka trafił Bruno Graca. Po przerwie niebiesko-czerwoni mieli kolejne okazje na gole, jednak piłka za nic nie chciała wpaść do bramki. Na niecałe dziewięć minut przed końcem meczu trener Duarte zdecydował się na wariant gry z wycofanym bramkarzem, a to w końcu dało bramkę na 3:3, której autorem był Vinicius Lazzaretti (33. min). Piast dążył jednak do zdobycia zwycięskiego gola i udało się to w 39. min, a jej strzelcem był Rick.

W środę, 24 kwietnia Piast zagra na wyjeździe w meczu ćwierćfinałowym z BSF ABJ Bochnią. Rewanż, w sobotę 27 kwietnia o godz. 18.00 w Hali Jasna 31. W tej fazie gra się do dwóch zwycięstw. Ewentualny trzeci mecz w niedzielę, również w Gliwicach.

Piast: Kyrylo Tsypun Jakub Janiszewski Ziemowit Król, Michał Widuch - Miguel Pegacha, Vinicius Lazzaretti, Piotr Matras, Bruno Graça, Breno Bertoline, Luis Bortoletto, Rafael Cadini, Edgar Varela, Patrik Zatovič, Alex Gonzalez, Kamil Roll, Rick.

Wygraną swój premierowy sezon w futsalowej elicie zakończyła Sośnica. Nasz zespół pokonał 5:2 Jagiellonię Białystok, ale mimo tego spadł z ekstraklasy. Gliwiczanie wyszli na prowadzenie już w 3. minucie. Gola zdobył Kamil Musiał. Szansę na podwyższenie wyniku miał kończący w sobotę karierę zawodniczą Tomasz Dura - bramkarz gości obronił. W 7. min było już 2:0, trafił Daniel Rakowiecki. Ten sam zawodnik w 18. min podwyższył na 3:0 , a wynik do przerwy na 4:1 ustalili najpierw Mateusz Łabieniec (dla Jagiellonii), a na kilka sekund przed końcową syreną Michał Hyży dla gospodarzy. Ledwo rozpoczęła się druga połowa, a Rakowiecki zapisał na swoim koncie trzeciego gola i hat-tricka. Za chwilę był już jednak 5:2. Nieporozumienie w szeregach Sośnicy wykorzystał Jakub Kozłowski. Ostatecznie udanie swój premierowy sezon w ekstraklasie pożegnali zawodnicy Sośnicy Gliwice. W przyszłym, jak zapowiadają, powalczą o powrót do elity.

KS Sośnica: Jan Biskup, Jacek Brzyski – Paweł Barański, Michał Hyży, Marcin Kiełpiński, Stanisław Krawiec, Konrad Podobiński, Daniel Rakowiecki, Szymon Sowula, Tomasz Dura, Dominik Sudra, Kamil Musiał, Dawid Kaczmarczyk.