Półkolonie tylko dla szczęściarzy. Za mało miejsc, za dużo chętnych

W dniu naboru na zajęcia wakacyjne, który w tym roku wypadł 8 maja, na gliwicki Młodzieżowy Dom Kultury ruszyła armia rodziców. Jak można było usłyszeć w kolejce, pierwsi ustawili się już o piątej. Mniej zapobiegliwi, którzy zjawili się przy Barlickiego przed ósmą, kiedy otwierał się sekretariat, zostali z kwitkiem. 
więcej

Gliwicka rada: „nie” dla ingerowania w samorządność

Gliwicka Rada Miasta na sesji 11 maja przyjęła Kartę Samorządności, która przypomina o fundamentalnych zasadach samorządności. Decyzja zapadła głosami radnych Koalicji dla Gliwic i SLD, PO wstrzymało się od głosu, a klub PiS był przeciw. 
więcej

Uczniowie podstawówki spotkali się z kapitanem Turskim, żołnierzem wyklętym

W Szkole Podstawowej im. Hugona Kołłątaja w Ligocie Zabrskiej odbyła się nietypowa lekcja historii. Gościem specjalnym był prawdziwy bohater, kpt. Stanisław Turski. Uczestnik walk z niemieckim okupantem i siłami komunistycznymi, żołnierz wyklęty opowiedział dzieciom o swojej partyzanckiej walce podczas II wojny światowej. 
więcej

Pierwsi inwestorzy w dawnej fabryce drutu

Do starej fabryki wraca życie. Rewitalizacja terenów poprzemysłowych przy ul. Dubois rozpoczyna się inwestycją symbolem. Jako pierwsza odzyska blask dawna siedziba założyciela i dyrektora Fabryki Drutu i Gwoździ w Gliwicach – Wilhelma Hegenscheidta. 
więcej