Ulicznicy na Scenie, Forum w Alejce

CH Forum po raz kolejny jest mecenasem Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy „Ulicznicy”. Częścią 11.edycji  jest cykl spektakli i pokazów na Scenie Forum. Centrum zabawiać będzie też dzieci w parku Chopina, organizując tam swoją Alejkę.więcej

W świecie lalek z Ulicznikami

Wspaniałe widowiska uliczne na inaugurację festiwalu. W parku Chopina A3Teatr, na rynku Klinika Lalek z „Cyrkiem bez przemocy”.  - Było pysznie - jak powiedział jeden z widzów. Zajmujące artystyczne widowiska z przesłaniem obejrzało, mimo niesprzyjającej pogody, wiele osób. 
więcej

Wojciech Chmielarz: Gliwice mam we krwi

Z Wojciechem Chmielarzem, autorem powieści kryminalnych, dziennikarzem, zdobywcą Nagrody Wielkiego Kalibru  w 2015 r. - o rodzinnych Gliwicach, o tym dlaczego zbrodnie są tak pociągające dla pisarzy kryminałów i kondycji tego gatunku, rozmawia Małgorzata Lichecka.


więcej

Festiwal Filharmonia - druga lipcowa odsłona

Ciekawie rozwija się inicjatywa letniego festiwalu, stworzonego i prowadzonego przez Krzysztofa Kobylińskiego. Już od pierwszej jego edycji (2015) dbał, żeby publiczność nie tylko słuchała tego, co najciekawsze i najlepsze, ale również zdobywała wiedzę o wszystkim, co tworzy tło konkretnych zjawisk muzycznych (taki charakter miała opowieść Artura Orzecha o Iranie) czy się z nimi wiąże, a także po prostu otwiera na uczestnictwo w szeroko pojętym świecie kultury. I w tym roku takich propozycji – rzecz jasna z górnej półki – nie zabraknie.

więcej

Ulicznicy po raz 11. Festiwal dobrego ulicznego teatru już od 1 lipca

Jedenasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy skupi się na widowiskach teatralnych, przeplatanych spektaklami z nurtu nowego cyrku i kuglarstwa. Dlatego też organizatorzy  planują rozpocząć festiwal widowiskowym spektaklem „Cyrk bez przemocy” teatru Klinika Lalek. Z tradycji ludycznych widowisk ulicznych wywodzi się też „Wesele” Teatru Makata.
więcej