Abonament kombinatora. O tym jak tanio parkować w centrum

Plac Inwalidów Wojennych. Lipcowe południe. Rzędy samochodów. Na szybie jednego z nich naklejka rejestracyjna SGL, a obok żółta nalepka z napisem „abonament mieszkańca”. Kilkanaście metrów dalej inne auto. Rejestracja krakowska KR i również żółta naklejka. Obok opel z podkarpackiego, także z abonamentem. Czy osoby pracujące w centrum znalazły sposób na tanie parkowanie?
9 więcej

Trzy nabory na Politechnikę Śląską

Zakończył się pierwszy nabór na studia na Politechnice Śląskiej. W tym roku kandydaci mają do wyboru prawie 60 kierunków na 15 wydziałach w trzech miastach: Gliwicach, Katowicach i Zabrzu.
więcej

Dożywocie dla morderców Doroty i Zbigniewa Sobańskich

18 lipca 2017 r. Sąd Okręgowy w Gliwicach wydał wyrok w sprawie, która czekała  na rozstrzygnięcie 16 lat. Chodzi o porwanie i  zamordowanie małżeństwa z Gliwic. Sprawców ujęto w 2015, a postępowanie sądowe toczyło się ponad rok.

6 więcej

Jak znaleźć dobrą agencję SEO?

Nowe agencje SEO wyrastają jak grzyby po deszczu – co więcej, rywalizują z nimi osoby prywatne, które parają się zawodem copywritera, zarazem lubując się w pozycjonowaniu stron i optymalizowaniu treści pod SEO.
więcej

Miasto bez ortopedii? Dla prezydenta i jego radnych to nie problem

Żenująca postawa prezydenta i radnych Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Połajanki i krzyki na wypowiadających się na sesji lekarzy, rozliczanie radnych PO z zaangażowania w sprawę szpitali, stronniczość wiceprzewodniczącego RM Marka Kopały, który ewidentnie działał na korzyść władzy, blokując udzielanie głosów radnym opozycji. Dramatyczne wypowiedzi lekarzy, prezentujących rzeczywistą a nie naginaną do potrzeb prezydenta, szpitalną rzeczywistość.


17 więcej