Czarny protest trwa. 24 października druga runda ogólnopolskiego strajku kobiet

Tym razem nie padało. Ale parasolki były. I poszły w ruch. Podobnie jak gwizdki i gardła ponad setki kobiet i mężczyzn, którzy przyszli na plac zamanifestować solidarność z postulatami protestujących. Pierwsza runda zgromadziła prawie tysiąc osób. - Codziennie do tej liczby dołączają nowe, także dziś, dlatego tak ważna jest nasza obecność w różnych przestrzeniach - mówiły organizatorki.
więcej

Custom Copters. Między niebem a ziemią

Najtrudniejsza była decyzja. Obaj mieli po 19 lat, pracę prawie w kieszeni i zadowolonych z ich wyborów rodziców. I właśnie to ich uwierało. Bo wiedzieli, że poukładane życie będzie ich ograniczać. Zainwestowali zaoszczędzone pieniądze, trochę pożyczyli od rodziców i  we dwójkę zaczęli składać pierwsze drony. Ani się obejrzeli, a pojawiły się zlecenia.
więcej

Centrum popularyzacji nauki powstanie za trzy lata

Przyspieszyły prace związane z budową centrum nauki i rozrywki przy Radiostacji. Jakie hity przygotowano, przekonamy się w perspektywie trzech lat. A wiosną otwarcie innej atrakcji tego terenu – ścieżki edukacyjnej na wolnym powietrzu.
więcej

Hamak na słupkach, czyli jak naprawić Gliwice

Dyskusji o przestrzeni miejskiej nigdy dość. Włączyli się w nią studenci IV roku architektury Politechniki Śląskiej. Używając prostych rozwiązań, spróbowali odzyskać miasto dla pieszych i rowerzystów. 
więcej

Warsztat Miejski się rozkręca. Tym razem dynie i elektronika

Wkręć się w Warsztat #2 to drugie wydarzenie społeczności  gliwickiego Warsztatu Miejskiego.  Tym razem pod hasłem "'POTWÓRz dynie".
22 października od 10.00 do 14.00 przy ul. Dubois 22 -  warzywo i elektronika. Będzie grawerowanie, lutowanie, instalowanie diod, baterii i innych gadżetów z elektronicznych zabawek, a także budowa maszyny Goldberga.

więcej

Centrum outletowe powstanie w Gliwicach

Światowe marki w atrakcyjnych cenach. Tanie ubrania, buty, biżuteria, kosmetyki i inne artykuły. A wszystko w jednym miejscu. Jeśli nie zajdą nieprzewidziane okoliczności, to w 2018 r. w Gliwicach, w bezpośrednim sąsiedztwie Auchan przy ul. Rybnickiej, powstanie Silesia Outlet.
więcej