Społecznicy do wojewody: niech pan zostawi ulicę Tadeusza Gruszczyńskiego!

Przygotowano w tej sprawie petycję, a jej inicjatorzy postulują, by wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek, ponownie rozważył kwestię wyrugowania z historycznej przestrzeni miasta tej postaci. Gruszczyński, pierwszy powojenny wiceprezydent Gliwic, został zastrzelony przez Rosjan w chwili, gdy stanął w obronie gwałconej kobiety. 
więcej

Znaczenie szkolenia pracowników w firmie

Prowadzisz firmę? W takim razie, masz świadomość tego, ile wymaga ona pracy i poświęcenia. Jeśli nie jesteś w stanie prowadzić jej sam, to wiesz, jak ogromne znaczenie mają pracownicy w takiej działalności. To właśnie dzięki nim, firma funkcjonuje, ma kto pracować, zajmować się sprawami biurowymi, logistyką itp. Każdy, wykonując swoje codzienne zadania, odgrywa bardzo ważną rolę . Zanim jednak taki pracownik zacznie zarabiać na twoją działalność, musi przejść odpowiednie kursy i szkolenia, które dadzą mu wiedzę na temat funkcjonowania firmy, bezpieczeństwa oraz zachowania się w określonych przypadkach.


więcej

Firma z Gliwic mapuje świat w internecie

Lubisz poznawać świat? Interesujesz się najbliższą okolicą i chciałbyś, na przykład, zobaczyć, jak wyglądają pałace dawnych magnatów przemysłu na Śląsku? A może pociągają cię odległe krainy i pragniesz odwiedzić Kair czy Nowy Jork? Nie masz czasu lub pieniędzy na spełnienie marzeń? Spokojnie. To wszystko da się zobaczyć bez pakowania plecaka. W wirtualną podróż po świecie możesz się zabrać z  firmą Leszka Litwina, twórcy internetowych map. 
1 więcej