ICOONE - naukowe podejście do nieinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej

ICOONE® to opatentowana technologia, która pozwala na precyzyjną pracę na tkance łącznej. Zmechanizowane głowice masujące z rolkami posiadają liczne mikrootwory, tworzące Multi Mikrostymulację, dzięki którym dogłębnie działają na każdy milimetr skóry, bez rozciągania jej czy powodowania urazów.
więcej

W maju wróci z renowacji najsłynniejsza fontanna w mieście - gliwickie Diabełki

Podjęcie prac konserwatorskich w 2016 było konieczne ze względu na zły stan techniczny oraz estetyczny zabytku. Funkcjonująca w warunkach ciągłego zawilgocenia fontanna była w różnym stopniu pokryta warstwą tzw. kamienia kotłowego, czyli osadu węglanów wapnia i magnezu, powstającego z opływającej obiekt twardej wody. Niecka fontanny była nieszczelna, a instalacja wodno-kanalizacyjna nie funkcjonowała prawidłowo.


2 więcej

Mashambas - budynek studentów z Gliwic pokonał 443 projekty

Projekt Mateusza Frankowskiego i Pawła Lipińskiego, studentów Politechniki Śląskiej w Gliwicach, zwyciężył w 12. edycji prestiżowego konkursu amerykańskiego magazynu „eVolo” na wieżowiec najlepiej odpowiadający wyzwaniom XXI wieku. Budynek Mashambas, dedykowany Afryce Subsaharyjskiej, pokonał 443 inne projekty.
 
2 więcej

Jak naprawić Zwycięstwa? Ożywić ulicę

Donice z kwiatami i krzewami, krzesła, makieta odcinka Zwycięstwa -od Barlickiego do alei Przyjaźni, ankieterzy badający potrzeby mieszkańców, jako użytkowników głównej miejskiej ulicy, kolorowe, włóczkowe drzewo. To wszystko podczas ogólnopolskiej akcji Żywa Ulica.

4 więcej