ETISOFT Firmą Przyjazną Rowerzystom

Stowarzyszenie Gliwicka Rada Rowerowa zorganizowało w tym roku pierwszą edycję konkursu "Firma Przyjazna Rowerzystom”. Jego celem  było   wyłonienie firm, które zachęcają swoich pracowników do wyboru roweru jako środka transportu oraz przyczyniają się do rozwoju kultury rowerowej na Śląsku. Patronat nad konkursem objął prezydent Gliwic i starosta gliwicki.
1 więcej

Projekt budowlany - komu go zlecić?

Z jednej strony odpowiedź może wydawać się tutaj oczywista, bo przecież mamy na rynku mnóstwo projektantów. Niemniej jednak, czy każdy będzie w stanie zagwarantować naprawdę wysokiej jakości rozwiązania projektowe? Chcemy pomóc Ci poprzez ten artykuł dostrzegać najważniejsze szczegóły podczas wchodzenia we współpracę z firmami projektowymi.

więcej

Z szyldów na śmietnik historii. Będą zmiany nazw niektórych ulic

 Zgodnie z tzw. ustawą dekomunizacyjną, do końca września gminy muszą zmienić nazwy ulic kojarzących się z totalitaryzmem. Samorządy mają usunąć z miejskiej przestrzeni nazwiska osób, organizacje, daty i wydarzenia nawiązujące do poprzedniego systemu. Jeśli tego nie zrobią, inicjatywę przejmie wojewoda. Po zasięgnięciu opinii Instytutu Pamięci Narodowej będzie mógł wydać odpowiednie zarządzenie zastępcze.

1 więcej