Nowe budynki dla gliwickiego I Liceum Ogólnokształcącego

Otoczenie liceum zmienia się. W sąsiedztwie powstała droga rowerowa oraz budynek mieszkalny. Jeszcze większa metamorfoza czeka siedzibę szkoły. Powstaną nowe pawilony, zmieni się zagospodarowanie dziedzińca. W przygotowaniu - przetarg na dokumentację techniczną inwestycji.
więcej

Powstaje Gliwicki Szlak Kobiet. 21 października pierwszy spacer herstoryczny

Opracowało go Stowarzyszenie Szlakiem Kobiet, którego członkinie, w 2009 roku, stworzyły projekt Śląski Szlak Kobiet. W jego ramach odbyło się już osiem herstorycznych spacerów (m.in. w Katowicach, Bytomiu, Bielsku-Białej) oraz kilka rekonstrukcji upamiętniających pierwsze posłanki Sejmu Śląskiego.
więcej

Plac Krakowski musi poczekać. Drugi przetarg nie przyniósł rozstrzygnięcia

W wyniku przebudowy naprawiony zostanie błąd popełniony przed laty. Niefortunne ze względów akustycznych usytuowanie  sceny, w bezpośrednim otoczeniu bloków mieszkalnych, spowodowało, że nigdy nie sprawdziła się w roli. Na skutek skarg mieszkańców po kilku sezonach miejsce zamknięto, a występy wykonawców przeniesiono na scenę mobilną, ustawianą tyłem do budynków.
1 więcej

Wysokie oceny dla Politechniki Śląskiej w klasyfikacji jednostek naukowych

Aż 10 wydziałów Politechniki Śląskiej z oceną A w najnowszej klasyfikacji jednostek naukowych! Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych ocenił działalność naukową i badawczo-rozwojową jednostek naukowych. To pierwsza taka kompleksowa ocena od 2013 roku. Wynika z niej, że aż 10 na 14 wydziałów Politechniki Śląskiej otrzymało ocenę A. Pozostałe 4 uzyskały natomiast ocenę B.

 


1 więcej