Stowarzyszenie fałszerzy dokumentów. Przestępczy proceder trwał dekadę

Gliwicka prokuratura okręgowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłej wiceszefowej Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz osobie odpowiedzialnej za projekty kulturalne. Chodzi o nieprawidłowości przy rozliczaniu projektów prowadzonych przez stowarzyszenie w latach  2000 – 2008. Postawiono im zarzut oszustwa na około pół miliona zł. Obie kobiety przyznały się do winy i poddały karze. Sprawa fałszerstw faktur na różne usługi i projekty ciągnie się od 2010 roku. Oskarżono już pięć osób. Grozi im kara do 8 lat więzienia.
 

4 więcej

Nowe lotnisko w Gliwicach – rusza machina

Plany budowy w Gliwicach lotniska dla awionetek przechodzą w fazę realizacji. Inwestycja, rozłożona na dwa najbliższe lata, ma już zapewnione finansowanie w budżecie, a teraz dostała gospodarza i teren, na którym powstanie. Pierwsze powietrzne taksówki będą mogły wylądować w Gliwicach za dwa lata.
4 więcej

Jaki wybrać zawód, by szybko się usamodzielnić?

Szukasz lepszej pracy i zastanawiasz się, jaki zawód ci to umożliwi? Jest wiele kierunków w szkołach medycznych i policealnych, które umożliwiają zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności w rok lub dwa lata. Zero zbędnej teorii, sama praktyka! Czas potrzebny do wyuczenia zawodu jest tu kluczowy, jeśli chcesz szybko się usamodzielnić. Sprawdź propozycje: Technik usług kosmetycznych, Technik BHP, Wizażystka i Stylistka.


więcej

Opel jedzie na stratach. Pora na sprzedaż?

Francuski koncern motoryzacyjny PSA, producent marek Peugeot i Citroen, rozważa możliwość „potencjalnego kupna" firmy Opel należącej do General Motors – poinformowały w ubiegłym tygodniu polskie media w ślad za komunikatem koncernu. Na razie brak pewności, co ta zmiana oznaczałaby dla gliwickiej fabryki.

14 więcej

Dwa słupy za milion

Mieszkańcy Ostropy mieli do wykorzystania 100 tys. zł z budżetu obywatelskiego. Chcieli wybudować najprostszą sygnalizację świetlną. Dwa słupy, ewentualnie wysięgnik. Okazuje się, że ich nie stać, bo w Gliwicach musi być jak w Bizancjum. Od razu pełen wypas za prawie milion. 

40 więcej

Biblioteka na Obrońców Pokoju zmienia siedzibę

Zmienia się lokalizacja filii nr 13 MBP. Oddział na os. Obrońców Pokoju przenosi się o kilkaset metrów, a nowa siedziba mieścić się będzie w budynku przy ul. Paderewskiego, w którym już kiedyś była prowadzona działalność. Przenosiny to lokalny efekt zmian w systemie oświaty.
więcej