Piast zakończył zgrupowanie w Gniewinie i teraz do nowego sezonu przygotowywać się będzie już w Gliwicach. W ostatnim sparingu podczas obozu na Kaszubach niebiesko-czerwoni pokonali Arkę Gdynia 3:2.

Od początku mecz był szybki i ciekawy. Już w 6 minucie Jakub Czerwiński faulował w polu karnym Kacpra Skórę, sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem okazał się Michał Marcjanik i gdynianie objęli prowadzenie. Chwilę później Grzegorz Tomasiewicz prostopadłym podaniem uruchomił Michaela Ameyawa, ten zauważył, że w lepszej sytuacji jest Kamil Wilczek i do niego skierował futbolówkę, a napastnik Piasta głową umieścił ją w siatce. Jeszcze przed przerwą Alexandros Katranis wykonując rzut wolny, idealnie dograł piłkę na głowę Patryka Dziczka, a ten podwyższył wynik na 2:1. Już po zmianie stron, a dokładnie w 60. minucie gdynianie wykonywali rzut rożny, a celną główką popisał się Dawid Gojny. Piast zwycięskiego gola zdobył w 86. minucie. Rzut rożny wykonywał Damian Kądzior, piłka trafiła do Tomáša Huka, który umieścił ją w siatce.

Piast Gliwice: František Plach – 77. Arkadiusz Pyrka (65, 22. Tomasz Mokwa), 2. Ariel Mosór (46, 5. Tomáš Huk), 4. Jakub Czerwiński (65, 2. Ariel Mosór), 98. Aléxandros Katránis (46, 14. Jakub Holúbek) – 19. Michael Ameyaw (46, 11. Damian Kądzior), 16. Patryk Dziczek (65, 47. Filip Karbowy), 20. Grzegorz Tomasiewicz (65, 24. Tom Hateley), 6. Michał Chrapek (46, 44. Serhij Krykun), 7. Jorge Félix (65, 6. Michał Chrapek) – 10. Kamil Wilczek (65, 27. Gabriel Kirejczyk).

Z wygranej zadowolony był trener Piasta Alexander Vuković. – Nie jest to najważniejsze, ale na pewno wolę wygrać, nawet w sparingu. Natomiast cieszę się, że za nami kolejny dzień zaplanowanego tutaj cyklu pracy. Zakończyliśmy go dobrym sparingiem, z dobrym przeciwnikiem, grającym i intensywnie, i chcącym grać w piłkę. Dla nas to było ważne, że udało się doprowadzić do takiego meczu.
Zdaniem szkoleniowca drużyna nie jest jeszcze optymalnie przygotowana do nowego sezonu. – Za nami taka objętość pracy, która jeszcze nie pozwala, by w tej chwili być w optymalnej formie. Będziemy teraz z tego schodzić i liczę, że będziemy jeszcze szybsi, dokładniejsi, lepsi. Czeka nas na pewno walka o to, by jak najlepiej zaprezentować się w lidze.

Po raz kolejny już trener niebiesko-czerwonych wyraźnie podkreślił jaki drużyna ma cel na pierwszą część sezonu.

– Powiedzieliśmy sobie tak: mamy świadomość specyfiki tej ligi. Jesień jest zupełnie inna niż wiosna. Do ostatecznych rozstrzygnięć bardzo daleko. Dla nas celem jest walka o zdecydowanie lepszą jesień niż Piast miał w poprzednich latach. To będzie nasz pierwszy cel.

Przed Piastem jeszcze dwie gry kontrolne. Gliwiczanie w piątek 14 lipca zmierzą się z Ruchem Chorzów. Będzie to generalny sprawdzian przed nowym rozdaniem. Natomiast w sobotę, 15 lipca o godzinie 16:30 na stadionie przy ul Okrzei w Gliwicach odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu na sezon 2023/24. Po niej o godzinie 18:00 rozpocznie się sparing z Rekordem Bielsko-Biała.