Falstartem rozpoczęli ligowe rozgrywki piłkarze Piasta. W obecności ponad 8 tysięcy widzów podopieczni Aleksandara Vukovicia przegrali przy Okrzei z Górnikiem Zabrze 1:3.

W 6. minucie gliwiczanie stworzyli sobie pierwszą sytuację bramkową. Ariel Mosór przejął piłkę przed własnym polem karnym, przebiegł z nią przez całe boisko, zagrał na lewą stronę do Sierhija Krykuna, ten wbił futbolówkę wzdłuż pola karnego, ale nikt nie zamknął tej akcji. Chwilę później, po rzucie rożnym dla Piasta, golkiper Górnika wypuścił piłkę z rąk, obrońca Rafał Janicki w porę naprawił błąd kolegi. Okazje mieli gospodarze - gola zdobył Górnik. W 15. minucie kilkudziesięciometrowy wykop spod swojego pola karnego Janickiego przedłużył głową Sebastian Musiolik, piłka trafiła do Adriana Kapralika, który popędził z nią prawą stroną, wpadł w pole karne i z ostrego kąta, sprytną podcinką, pokonał Karola Szymańskiego. Gliwiczanie próbowali odrobić stratę, ale zabrzanie byłi dobrze zorganizowani w defensywie. W 41. minucie po rzucie rożnym głową uderzył Kamil Wilczek - Daniel Bielica nie dał się zaskoczyć.

Po przerwie Piast dalej atakował, jednak obrona Górnika rozbijała próby niebiesko-czerwonych. W 61. minucie zabrzanie wyszli z kontrą i zdobyli drugiego gola. Boris Sekulić z prawej strony wrzucił piłkę na dalszy słupek do Damiana Rasaka, który głową zgrał ją wzdłuż pola karnego. Tam stał niepilnowany Kapralik i z pięciu metrów, po raz drugi, wpakował futbolówkę do bramki. Ledwie cztery minuty później było 3:0. Lukas Podolski z 27 metra huknął pod poprzeczkę i piłka ponownie ugrzęzła w siatce. W tzw. międzyczasie na murawie zameldowali się Fabian Piasecki (nowy napastnik Piasta) i Jorge Felix, ale w tym momencie trudno już było marzyć, że uda się odwrócić losy tego spotkania. Udało się jedynie zdobyć bramkę honorową. W 82. minucie Pyrka zdecydował się na dośrodkowanie z głębi pola, w polu karnym świetnie zachował się Felix, który strzałem głową z 15 m pokonał Bielicę.

Piast był niezwyciężony w ligowych starciach z Górnikiem od jedenastu spotkań. Ta passa została w sobotę przerwana. Gliwiczanie zakończyli też serię dziewięciu meczów ligowych bez porażki.

Piast: Karol Szymański - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Jakub Holubek - Damian Kądzior, Patryk Dziczek, Miłosz Szczepański (62’ Jorge Felix), Grzegorz Tomasiewicz (83’ Tihomir Kostadinov), Serhij Krykun (46’ Michael Ameyaw) - Kamil Wilczek (62’ Fabian Piasecki).