Piast przegrał w Łodzi z Widzewem 0:1. Niestety, to kolejny mecz niebiesko-czerwonych, w którym w roli głównej wystąpił sędzia. W 75. minucie przyznał gospodarzom karnego z... kapelusza.

W spotkaniu domowym ze Śląskiem Piast stracił gola, bo nasz eksportowy arbiter Szymon Marciniak i jego koledzy z VAR nie widzieli faulu na Miguelu Muniozie. W niedzielne popołudnie sędzia Karol Arys nie wiedzieć czemu kopnięcie Jordiego Sancheza w nogę Ariela Mosóra potraktował jako przewinienie zawodnika Piasta i podyktował jedenastkę dla łodzian, która kosztowała nasz zespół stratę trzech punktów. Ktoś powie - i nie bez racji - że to żadne usprawiedliwienie, bo przecież zawodnicy z Gliwic mogli wcześniej strzelić gola lub dwa i nie byłoby problemu, tym bardziej, że Widzew zagrał bardzo przeciętne spotkanie. Wydaje się jednak, że kolejny raz sędziowska wpadka wypaczyła wynik.

Mecz w Łodzi nie był wielkim widowiskiem. Lepiej zaczęli go piłkarze Piasta, którzy chcieli przerwać serię trzech kolejnych wyjazdowych porażek w ekstraklasie. Goście zaatakowali i szybko mogli objąć prowadzenie. Bardzo dobrej sytuacji w 2. minucie nie wykorzystał jednak Michael Ameyaw, który przestrzelił z 7 metrów. W kolejnych minutach gra nie porywała, a obie ekipy miały duży problem ze stworzeniem realnego zagrożenia, skupiając się na bronieniu dostępu do własnej bramki.

W poniedziałek, 15 kwietnia Piast zagra przy Okrzei z Zagłębiem Lubin. Początek o godzinie 19.00.

Druga połowa wyglądała podobnie, a senna gra i wynik bezbramkowy utrzymywały się do 70. minuty. Wtedy to, po dośrodkowaniu Fabio Nunesa, uderzenie głową Hiszpana Jordiego Sancheza zatrzymał przed linią bramkową bramkarz Piasta. O piłkę powalczyli jeszcze Sanchez i Mosór. Telewizyjne powtórki pokazały, że faulował Hiszpan, ale innego zdania był sędzia, który po analizie VAR uznał, że to Widzewowi należy się karny. Wykorzystał go w 75. min Bartłomiej Pawłowski. Końcówka meczu należała do naszego zespołu. Gościom brakowało jednak wykończenia akcji i wrócili do Gliwic na tarczy.

Piast: František Plach - Tomáš Huk, Ariel Mosór (84’ Kamil Wilczek), Jakub Czerwiński, Tomasz Mokwa - Arkadiusz Pyrka, Tom Hateley (61’ Tihomir Kostadinov), Patryk Dziczek, Miłosz Szczepański (85’ Walerian Gwilia), Michael Ameyaw (61’ Grzegorz Tomasiewicz) - Fabian Piasecki.