Od soboty, 16 marca do niedzieli 23 marca 2024 odbywały się w Toruniu 14. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters, w których udział wzięło około 3,5 tys. zawodniczek i zawodników powyżej 35. roku życia z 38 krajów z Europy i 18 spoza Starego Kontynentu. Reprezentacja Polski Masters liczyła 977 osób. Gliwice reprezentowały trzy osoby i zdobyły 8 medali.

Sześć z nich wywalczył najstarszy z naszych uczestników, 91-letni Czesław Pluszczewski. W kategorii M-90 okazał się najlepszym w rzutach: oszczepem, ciężarkiem, dyskiem oraz młotem. Srebro zdobył natomiast w biegu sztafetowym 4x200 metrów. Wicemistrzem Europy w chodzie na 5 km został Leszek Gamracy, a Krystyna Boryń wywalczyła brąz w biegu sztafetowym 4x200 m. Gratulujemy!