Czwarty mecz i czwarta porażka. Koszykarze Tauron GTK Gliwice przegrali u siebie z Anwilem Włocławek 77:88 i spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Ich rywale wskoczyli na fotel lidera ORLEN Basket Ligi.

Pierwsze minuty meczu były bardzo wyrównane, a gospodarze potrafili wychodzić nawet na prowadzenie po zagraniach Martinsa Laksy i Josha Price’a. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się remisem 20:20. W drugiej wszystko szybko się zmieniało, ale to włocławianie byli lepsi po pierwszej połowie (37:40).
Zmiana stron lepiej wpłynęła na ekipę gości. Trzecią kwartę wygrali aż 26:12. Każdą kolejną skuteczną akcją tylko się napędzali i w pewnym momencie mieli już 21-punktową przewagę! Dla GTK to była strata nie do odrobienia. Co prawda w końcówce zmniejszyła się, ale nie na tyle, by marzyć o pierwszym zwycięstwie w sezonie.

Tauron GTK: Koby McEwen 24, Łukasz Frąckiewicz 13, Martins Laksa 12, Kadre Gray 9, Maciej Bender 6, Joshua Price 5, Jan Malesa 4, Tomasz Palmowski 2, Tomasz Śnieg 2, Aleksander Busz 0, Terry Henderson 0, Samuel Gusławski 0.