W miniony weekend kolarze Grupy Kolarskiej Gliwice ścigali się w dwóch wyścigach szosowych.

W Chrzypsku rozegrano kolejną sesję szosowego Pucharu Polski w kategoriach junior i junior młodszy. Tam wystartowali, Nikodem Gwóźdź, Jan Mróz i Bartosz Marut. Liderujący juniorom młodszym Gwóźdź skutecznie obronił fotel lidera zajmując trzecie miejsce, pomógł mu w tym drugi na mecie Mróz. W juniorach Marut finiszował na 12. pozycji.

Na pagórkach wokół Mszany rozegrano szosowe mistrzostwa Śląska w wyścigu ze startu wspólnego dla kategorii żak i młodzik (dziewcząt i chłopców). Bardzo dobre występ zaliczyli najmłodsi gliwiczanie. W rywalizacji żaków, wśród dziewczynek i chłopców Maja Jona i Igor Kubicki solidarnie uplasowali się na 6. miejscach. W młodziczkach Julia Pisiewicz zdobyła srebrny medal, a Emilia Wieczorek była 4. Chłopcy zameldowali się na lokatach: Jan Heller 11., Franek Czech 17. i Szymon Teliszewski 21. W rywalizacji juniorek młodszych, bardzo aktywna od startu Aniela Augustyniak stanęła na trzecim stopniu podium. Juniorzy młodsi też pokazali, że czynią stałe postępy. Filip Toboła, po niezwykle emocjonującym finiszu, był 4., Aleksander Wieczorek 9., Adrian Pysik 10., a Maciej Lomania 18.

Udane wyścigi gliwickich kolarzy potwierdzają, że zainwestowana w nich pomoc miasta i sponsorów daje dobre owoce. Podziękowania dla PWiK Gliwice i Agencji Ochrony Certum Gliwice.