W dniach 22 - 25 czerwca w Ostrołęce odbyły się Kolarskie Szosowe Mistrzostwa Polski.

Zawodnicy rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas i wyścigu ze startu wspólnego. W kategorii junior do wyścigów przystąpiło 105 kolarzy. Miło nam poinformować, że w jeździe indywidualnej na czas Filip Gruszczyński z Grupy Kolarskiej Gliwice na dystansie 23 kilometrów uzyskał czas 29 minut 11 sekund, co dało mu tytuł mistrza Polski na 2023 rok w tej specjalności i prawo reprezentowania naszego kraju w mistrzostwach świata! W wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 142 kilometrów juniorzy uzyskali niezwykle wysoką średnią prędkość 44,5 km/h, do której walnie przyczynili się gliwiczanie. Na mecie też odegrali czołowe role: Bartosz Marut finiszował jako 5., a Gruszczyński 6.

W wyścigu elity gliwiczanie też przyjechali na czołowych miejscach. Cesare Benedetti był 9., tuż przed Michałem Kwiatkowskim, a Antoni Olszar 19. Ten ostatni w kategorii młodzieżowej uplasował się na 7 miejscu.

W tym samym czasie w Raszkowie ścigano się w Mistrzostwach Szkółek Kolarskich. Doskonale zaprezentowała się Aniela Augustyniak z GK Gliwice (na zdjęciu z prawej), która wywalczyła dwa medale: na czas brązowy, a w wyścigu ze startu wspólnego srebrny. Julia Pisiewicz swoje wyścigi ukończyła na 8. i 7. miejscu, a Janek Heller w pierwszej dwudziestce. Wielkie brawa dla gliwickich kolarzy.