Za nami czwarta seria spotkań w W FOGO Futsal Ekstraklasie. Gliwickie drużyny zagrały ze zmiennym szczęściem. Piast zwyciężył na wyjeździe Red Dragons Pniewy 5:2, zaś KS Sośnica została zdeklasowana we własnej hali przez przez Eurobus Przemyśl ulegając rywalom aż 1:8.

Początek meczu w Pniewach lepiej zaczęli gospodarze, ale gola zdobył Piast. Bramkarz Kyryło Tsypun uruchomił Bruno Gracę i Portugalczyk w 4. minucie zdobył gola. Czerwone Smoki szybko zareagowały i minutę później był już remis. Autorem trafienia był Piotr Błaszyk. Potem obie drużyny próbowały zdobyć prowadzenie, zarówno próby gliwiczan, jak i pniewian nie znalazły niestety drogi do siatki. Pod koniec pierwszej części spotkania coraz odważniej atakowali miejscowi i w 16. minucie zdobyli drugiego gola. Bramkę poprzedziła czerwona kartka Tsypuna, który sfaulował Mateusza Kosteckiego. Grę w przewadze wykorzystał sam poszkodowany. Do przerwy prowadzili pniewianie 2:1.

Cztery minuty po wznowieniu gry niebiesko-czerwoni doprowadzili do wyrównania, a swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Graca. Piast poszedł za ciosem i trzy minuty później wyszedł na prowadzenie, autorem trafienia był Edgar Varela. Portugalczyk przypieczętował przewagę Piasta w 31. minucie pokonując ponownie golkipera gospodarzy. Jak się można był spodziewać na kilka minut przed końcem spotkania miejscowi wycofali bramkarza. W 39. minucie wykorzystali to gliwiczanie. Piłkę do pustej bramki wpakował Graca, kompletując hattricka. Piast z kompletem punktów jest drugi w tabeli. Prowadzi lepszą różnicą bramek Constract Lubawa.

Piast: Kyrylo Tsypun Jakub Janiszewski - Miguel Pegacha, Vinicius Lazzaretti, Piotr Matras, Bruno Graça, Breno Bertoline, Luis Bortoletto, Rafael Cadini, Edgar Varela, Patrik Zaťovič, Alex Gonzalez, Alan Gitahy Kamil Roll, Vinicius Teixeira.

Sośnica dobrze prezentowała się w pierwszych trzech meczach tego sezonu. Wydawało się, że w meczu z beniaminkiem – Eurobusem Przemyśl zgarną wreszcie komplet punktów. Niestety...
Goście już w 4. minucie za sprawą sprytnej „piętki” Cristiana Neme objęli prowadzenie. Sośnica wyrównała dziesięć minut później, a jedynego - jak się później okazało - gola dla gospodarzy zdobył Tomasz Dura. Miejscowi długo jednak nie nacieszyli się z remisu, bo po niecałych dwóch minutach celnym uderzeniem odpowiedział Vladyslav Valihura. Na 3:1 podwyższył Mateusz Wanat i Eurobus schodził na przerwę z przewagą dwóch goli.

Przemyślanie czwartą bramkę zdobyli w 26. minucie (Hryhorij Zańko), a dwie kolejne w następnych pięciu minutach. Najpierw trafił Kamil Bała, a w 31. minucie szóstego gola dla przyjezdnych strzelił Brazylijczyk Vitinho. Na nieszczęście w 34. minucie niefortunnie piłkę do swojego bramkarza podawał Paweł Barański i mieliśmy samobója. Wynik na 8:1 ustalił Mateusz Wanat. Sośnica dwutygodniową reprezentacyjną przerwę w rozgrywkach spędzi w strefie spadkowej.

KS. Sośnica: Mateusz Bednarczyk, Krzysztof Górka – Tomasz Dura, Paweł Barański, Daniel Rakowiecki, Marcin Kiełpiński, Konrad Podobiński, Michał Tkacz, Grzegorz Górka, Tomasz Szczurek, Jakub Grzybowski, Jarosław Mizera, Bartosz Muszyński, Michał Hyży.