Piast w hicie 29. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy pokonał u siebie aktualnego mistrza Polski i lidera tabeli Constract Lubawę 4:3! Z kolei kończąca swoją przygodę w najwyższej klasie rozgrywkowej Sośnica po ambitnej walce minimalnie przegrała przed własną publicznością z BSF ABJ Bochnia 4:5.

Pierwsza odsłona pojedynku w PreZero Arenie Gliwice była dość wyrównana, ze wskazaniem na gości z Lubawy, ale jej ozdobą był sprytnie rozegrany  rzut wolny w 12. minucie zakończony golem Luisa Bortoletto. Druga połowa kiepsko zaczęła się dla Piasta, który w ciągu dwóch minut stracił dwie bramki. Najpierw, w 22. min Adriano skierował piłkę do siatki, a kilkadziesiąt sekund później niefortunnie lot piłki głową przeciął Edgar Varela i zaliczył samobója. Portugalczyk zrehabilitował się w 25. min kończąc celnym uderzeniem akcję Miguela Pegachy i Rafaela Cadiniiego. Wynik na 3:2 podwyższył w 29. min Pegacha wykorzystując podanie Cadiniego, a minutę później było 4:2, bo na listę strzelców ponownie wpisał się Bortoletto. Constract próbował jeszcze odwrócić losy spotkania i po golu samobójczym Kyryło Tsypuna zapisał na swoje konto trzecią bramkę, ale to Piast wygrał 4:3 i na jedną kolejkę przed zakończeniem rundy zasadniczej wciąż jest trzeci. Zbliżył się jednak do Constractu i Rekordu na jeden punkt i wciąż może zakończyć tę fazę rozgrywek na wyższym miejscu.

Piast: Kyrylo Tsypun, Jakub Janiszewski, Ziemowit Król - Miguel Pegacha, Vinicius Lazzaretti, Piotr Matras, Bruno Graça, Breno Bertoline, Luis Bortoletto, Rafael Cadini, Edgar Varela, Patrik Zatovič, Alex Gonzalez, Kamil Roll, Rick.

Sośnica, mimo że przegrała 4:5, zaprezentowała się z dobrej strony na tle faworyzowanych gości z Bochni. Pierwsi gola w 6. min zdobyli gliwiczanie za sprawą Stanisława Krawca. Przyjezdni rzucili się do odrabiania straty, ale trafili dopiero, i to dwukrotnie, w 13. min (Minor Cabalceta i Wojciech Przybył). Wynik do przerwy ustalił na 3:1 Cabalceta wykorzystując rzut karny. Druga odsłona zaczęła się od trafienia Sośnicy (24. min Dawid Kaczmarczyk). BSF ABJ odpowiedziało w 28. min za sprawą Wojciecha Doroszkiewicza. Na 5:2 podwyższył Cabalceta, a dwa ostatnie gole w tym meczu zdobyli gospodarze. Najpierw w 32. min do siatki trafił Michał Hyży, a minutę później Grzegorz Górka.

Sośnica: Jacek Brzyski, Jan Biskup - Dawid Kaczmarczyk, Paweł Barański, Daniel Rakowiecki, Grzegorz Górka, Michał Hyży, Bartosz Muszyński, Artur Łopatka, Szymon Sowula, Konrad Podobiński, Stanisław Krawiec, Michał Staszewski, Szymon Kaczmarczyk.