W meczu 26. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał w Chorzowie tamtejszy Clearex aż 9:0! Łupem bramkowym podzielili się Vinicius Teixeira (4), Vinicius Lazzaretti (3) oraz Miguel Pegacha i Yaroslav Lebed.

Od początku lepiej prezentowali się mistrzowie Polski, ale to chorzowianie byli bliżsi zdobycia gola, kiedy to Przemysław Dewucki trafił w słupek. Gliwiczanie na prowadzenie wyszli w 14. minucie. Uderzał Lazzaretti piłka zahaczyła jeszcze o Macieja Mizgajskiego, zmieniła tor lotu i zmyliła bramkarza Clearexu. Brazylijczyk 5 minut później podwyższył na 2:0. Tuż przed syreną kończącą pierwszą część meczu goście zdobyli trzeciego gola. Jego autorem był Vinicius Teixeira.

Czwartego gola w 25. minucie również zdobył Teixeira. Pięć minut później Dominik Śmiałkowski wystawił Lazzarettiemu piłkę jak na tacy, a ten skompletował tym samym hat tricka. Skuteczności pozazdrościł koledze Teixeira i w 30. minucie również po raz trzeci zapisał się na listę strzelców. Sytuacja na parkiecie zmieniała się bardzo szybko. Zaledwie 120 sekund później Piast prowadził już 7:0 (Miguel Pegacha). Przewaga gości wzrastała. W 34. minucie Teixeira zdobył swoją czwartą bramkę i podwyższył wynik na 8:0. Gdy już wydawało się, że więcej goli nie padnie, świetnie defensywę przeciwników ograł Yaroslav Lebed, stawiając tym samym przysłowiową kropkę nad „i”.

Piast: Kyryło Tsypun, Michał Widuch, Jakub Janiszewski – Bruno Graca, Marek Bugański, Yaroslav Lebed, Dmytro Sorokin, Dominik Śmiałkowski, Miguel Pegacha, Matej Fiderśek, Vinicius Teixeira, Vinicius Lazzaretti, Sebastian Szadurski.