Puchar Świata IUTA WORLD CUP RACE należy do Mateusza Wiśniewskiego.

Mateusz Wiśniewski ustanowił nowy rekord świata na dystansie 3 x IronMan one per day, podczas IUTA WORLD CUP RACE, rozgrywek pucharowych organizowanych w Colmar we Francji.
- Przez 3 dni pokonywałem dystans Iron Mana czyli 3,8 km pływania, 180 km na rowerze i 42 km w biegu – wyjaśnia Mateusz Wiśniewski. - Każdego dnia zaczynałem start o tej samej godzinie, a łączny dystans, który pokonałem wyniósł - pływając 11 km, jadąc na rowerze 540 km i biegnąc 126 km – wylicza zwycięzca.

Zawodnik z Gliwic przygotowania do startu rozpoczął już w listopadzie. Trenował 7 dni w tygodniu, a w przygotowaniach pomogło mu doświadczenie, jakie zdobył kończąc dystans Double Ironman w Austrii. - Przez 3 dni ścigania może wydarzyć się wszystko, na każdą ewentualność byliśmy przygotowani. Na szczęście wyścig przebiegł bez większych problemów – opisuje. - Każdego dnia czułem się bardzo dobrze fizycznie i psychicznie. Do Colmar jechałem bardzo dobrze przygotowany, wiedziałem, że jestem w stanie poprawić rekord świata. Taki był cel tych zawodów, ale wychodzę z założenia, że sukces lubi ciszę.

Rekord został poprawiony o ponad godzinę. Jak podkreśla zwycięzca, zawodów ultra nie da się ukończyć bez suportu, a on ma na podorędziu doświadczoną ekipę, która wie co ma robić na każdym etapie wyścigu.

- Załatwiają wszystkie sprawy związane ze sprzętem, żywieniem itp., ja skupiam się tylko na wyścigu. Nowy Rekord Świata jest tak samo ich sukcesem, zrobiliśmy to razem – podsumowuje Mateusz Wiśniewski.